Şarap polemiği

Ekrem İmamoğlu ile Canan Kaftancıoğlu'nun katıldıkları bir etkinlikte kaz eti eşliğinde şarap ve rakı içtikleri iddia edildi. İddiayı ortaya atan isim ise Ankara eski büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: TV100.COM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bir grup Kars ve Ardahanlı iş insanı tarafından düzenlenen kaz eti etkinliğine katıldı. Etkinliğe İmamoğlu ve Kaftancıoğlu'nun yanısıra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve çok sayıda iş insanıyla gazeteci katıldı.

Kars kazının tanıtımı için düzenlenen yemeğin görüntülerinin sosyal medyada yayınlanmasından sonra İmamoğlu ile Kaftancıoğlu'nun alkol aldığı ileri sürüldü.

Ankara eski büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda yemeğin görüntülerini paylaşarak, "Sizce Canan Kaftancıoğlu, Ekrem İmamoğlu'nun şarap içtiği bu şatafatlı sofrayı niçin sosyal medyaya sızdırdı? Yorumlarınızı alalım" diye yazdı.

"Şarap değil, su içti"

Melih Gökçek'e yanıt ise gazeteci Deniz Zeyrek'ten geldi. Zeyrek, toplantının Kars ve Ardahanlı bir grup iş insanı tarafından Kars kazını tanıtmak için düzenlenen yemek olduğunu belirterek, "Sevgili Başkan, yemeği 1 grup Kars/Ardahanlı organize ettik. Her yıl kaz sezonu açılışında yapıyoruz. Geçen yıllarda Sayın Binali Yıldırım ve Ahmet Arslan’ın katılımıyla Ankara’da da yapmıştık. Kazlar Kars’tan bizim köyden geldi. Not: C.Kaftancıoğlu ve E.İmamoğlu su içtiler. Amacımız Kars’ın ve muhteşem kazın tanıtımıdır. Twitlerinizle yaptığınız katkıdan dolayı teşekkür etiyoruz. Lütfederseniz, Ankara’da sizinle de Buluşup kaz yemek isteriz. @06melihgokcek. Görüntüleri de kimse sızdırmadı. Ümraniye’de bir hemşehrimizin mekanında yaptık ve görüntüler mekanın instagram hesabında “story” olarak yayınlandı" diye yazdı.

Sosyal medyada bazı hesaplar Ekrem İmamoğlu'nun şarap içtiğini iddia ederek eleştirilerde bulundu. Bir kısım kullancısı ise İmamoğlu'nun şarap içmediğini, içse dahi bunun kendi kişisel tercihi olduğunu vurguladı.