"Merakım var biriktiriyorum" dedi gözaltına alındı

Adana'da bir arsada buluşan üç şüphelinin yanlarında getirdikleri deterjan paketinin içinde ruhsatsız tabanca sakladıkları belirlendi. Şüphelilerden Cengizhan E. "“Silaha merakım var. Bu nedenle biriktiriyorum” ifadelerini kullandı.

"Merakım var biriktiriyorum" dedi gözaltına alındı

Adana’da bir arsada buluşan şüpheliler 37 yaşındaki Cengizhan E.,  27 yaşındaki Musab E.ve 17 yaşındaki İ.Y., deterjan paketine sakladıkları 13 ruhsatsız tabancayla yakalanıp gözaltına alındı. Şüphelilerden Cengizhan E. sorgusunda, “Silaha merakım var. Bu nedenle biriktiriyorum” dedi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürerken, silahlar incelenmek için kriminal polis laboratuvarına gönderildi.

EKİPLER TARAFINDAN TAKİP EDİLDİLER

Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, Gürselpaşa Mahallesi’ndeki bir arsada çok sayıda ruhsatsız silah olduğu bilgisi üzerine harekete geçti. Ekipler, arsadaki barakanın yanında bekleyen Cengizhan E., Musab E. ve İ.Y.’yi takibe aldı. Polis, şüphelilerin içinde tabancaların bulunduğu toz deterjan paketini çıkarmasıyla operasyonu başlattı. Yere yatırılıp, ters kelepçe yapılan 3 şüpheli gözaltına alındı. Deterjan paketinin içinde 13 ruhsatsız tabanca ve şarjör el geçirildi.

"Merakım var biriktiriyorum" dedi gözaltına alındı - Resim : 1Emniyete götürülen şüphelilerden İ.Y.’nin ‘yağma’, ‘tehdit’ ve ‘şantaj yapma’ suçlarından 3 kaydı bulunduğunu tespit etti. Musab E.’nin ise 24 Eylül 2022’de Sakarya Mahallesi’nde evleri gözetleme iddiası üzerine çıkan, Emrah Yüceer’in bıçaklanarak öldürüldüğü kavgaya karıştığı ve tutuklandığı ortaya çıktı. Kavgada bıçak kullanmadığını öne süren Musab E.’nin, önceki yıl denetimli serbestlikle tahliye edildiği öğrenildi.

Şüpheli Cengizhan E. sorgusunda, tabancaların kendine ait olduğunu belirtip, “Silaha merakım var. Bu nedenle biriktiriyorum” dedi.

 Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürerken, tabancalar incelenmek üzere Adana Kriminal Polis Laboratuvarı’na gönderildi.