Meral Akşener 'partiden ayrılacak son kişi' demişti! O isim de istifa etti! CHP'ye geçmeye hazırlanıyor

İYİ Parti'de istifa rüzgarının ardı arkası kesilmiyor. Kurultaya giderken istifa eden son isimlerden biri de Meral Akşener'in partiden son ayrılacak kişi dediği Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu olmuştu. İstifasını duyuran Yanıkömeroğlu'nun önümüzdeki günlerdee CHP'ye geçmeye hazırlandığı konuşuluyor.

Meral Akşener 'partiden ayrılacak son kişi' demişti! O isim de istifa etti! CHP'ye geçmeye hazırlanıyor

İYİ Parti'de yerel seçimlerin ardından başlayan istifa rüzgarı dinmek bilmiyor. Partide kurultaya sayılı günler kala parti içi istifalara da yenileri ekleniyor. 

Son olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve İzmir Milletvekili Ümit Özlale, partisinden istifa etti.

AKŞENER, 'PARTİDEN SON AYRILACAK ARKADAŞIMDI' DEMİŞTİ

Özlale'nin yanı sıra yerel seçim sürecinde CHP ile ittifak yapılmasını savunan İyi Parti İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu da partisinden istifa ettiğini açıklamıştı.

Akşener, istifa sonrası Yanıkömeroğlu'nun partiden ayrılacak son kişilerden olduğunu düşündüğünü söylemiş, "Şimdi Ayşe Sibel Hanım Allah şahittir herhalde partimizden benim gözümde en son ayrılacak arkadaşım diyebilirdim, çünkü bir kadındı iş insanıydı ve parti kurulurken o dönemin şartlarında gelip bize kurucu oldu." ifadelerini kullanmıştı.

Yaşananların ardından İyi Parti cephesini şaşırtacak bir gelişme daha meydana geliyor.

Meral Akşener 'partiden ayrılacak son kişi' demişti! O isim de istifa etti! CHP'ye geçmeye hazırlanıyor - Resim : 1

YANIKÖMEROĞLU İLE BERABER 2 VEKİL DAHA...

Cumhuriyet'ten Sarp Sağkal'ın aktardığına göre seçimlerin ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, partisinin Meclis’te kapalı olarak gerçekleştirdiği toplantıda yeni katılımların sinyalini verdiği belirtildi.

Söz konusu kişilerin İzmir Milletvekili Ümit Özlale, İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yankıömeroğlu ve Yozgat Milletvekili Lütfullah Kayalar olduğu iddia edildi.

Öte yandan parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre; bugün CHP’nin Meclis’te yapılacak grup toplantısında partiye yeni milletvekillerinin katılacağı aktarıldı.