MHK'den 3 hakeme mesaj: "Düdüğünüzü asın!"

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Merkez Hakem Kurulu talimatında yaptığı değişiklikten sonra Antalya’da başlayan devre arası hakem seminerinde yeni gelişmeler yaşandı. MHK; Hüseyin Göçek, Suat Arslanboğa ve Burak Şeker’e Video Asistan Hakemliğine geçmelerini teklif etti. İşte detaylar...

MHK'den 3 hakeme mesaj: "Düdüğünüzü asın!"

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Merkez Hakem Kurulu talimatında yaptığı değişiklikten sonra Antalya’da başlayan devre arası hakem seminerinde yeni gelişmeler yaşandı.

Milliyet gazetesinin haberine göre, MHK; Hüseyin Göçek, Suat Arslanboğa ve Burak Şeker’e Video Asistan Hakemliğine geçmelerini teklif etti. Ancak üç hakem de sahada yer almak istediklerini iletti.

MHK'nin bu ay sonu belirleyeceği hakem klasmanlarında VAR önerisini geri çeviren isimlerle ilgili radikal kararlar verebileceği bildirildi.

Hugh Dallas memnun

Seminerde hakemlere yönelik konuşma yapan TFF hakem danışmanı Hugh Dallas, "Türkiye’de VAR kriterleri diğer ülkelere göre çok ileride. Dünya Kupası’nı izliyoruz. Biz çok daha başarılıyız, bu tartışılmaz bile. VAR kişilere göre değil, sisteme göre işlemeli" diye konuştu.

İskoç eğitmen, VAR hakemlerine UEFA’nın ofsayt çizgisiyle ilgili hassasiyetini dile getirdi.

Öte yandan TFF tarafından kurulmasına karar verilen “Hakem Akademisi”nin direktörlüğüne, eski MHK başkanı ve eğitmeni Oğuz Sarvan getirildi. Sarvan ekibiyle yeni yılda start verecek.