Meryem Uzerli: Çocuk Allah'tan bir hediye

Meryem Uzerli, hamileliği hakkında sır vermedi ancak çocuğun kendisine Allah'tan bir hediye olduğunu dile getirdi. Uzerli, "Kimse kimseyi yargılamasın" dedi. Peki Meryem Uzerli'nin çocuğunun babası...

Karantina süreci nasıl geçti?
24 saat biz bizeydik. Sadece market ve eczane için dışarıya çıkıyorduk. Her şey durdu; biz kendimizi korumaya ve olan biteni anlamaya çalıştık.

Nelerle yüzleştiniz yaşadığınız bu süreçte?
Geçen bir-iki yılda işlerim yüzünden çok seyahat etmiştim. Kızım Lara bu nedenle bazı üzüntüler yaşamış. Evde kaldığımız o dönemde bunları konuştuk. Bana korkuları, üzüntülerini ve düşüncelerini net bir şekilde anlattı, hissettirdi. Bu süreçte onun kalbinin içini daha çok anladım.

Neymiş onu üzen şeyler?
Yaptığım iş... Onun için oyuncu olmak demek çok seyahat etmek demek. Bana “Niye oyuncu oldun” diye soruyor. “Bankada çalışırdın. Akşam 5’ten sonra eve gelirdin. Öğretmen olurdun, aynı yerde olurduk” gibi şeyler söyledi. Ben de ona yaptığım işi, onun benim için önemini ve kendi duygularımı açıkladım. Hiç olmadığımız kadar yakınlaştık. Şimdi o da oyuncu olmak istiyor.

Gayet mutlu ve huzurluyum

Şimdi hayatınızın nasıl bir dönemindesiniz?
Hepimiz çıplak doğduk. Hayatlarımız sonradan kaderle, kısmetle şekillendi. Bir gün geldi doğdum, bir gün gelecek öleceğim. Şimdi o iki noktanın arasında insan olarak dolaşıyorum.