Meteoroloji saat verdi!.. Yola çıkacaklar dikkat!.. Önleminizi alın!

Meteorolojiden alınan son verilere göre Marmara’nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Kırklareli, Aydın, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar, Trabzon, Giresun ile Tekirdağ'ın doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği bekleniyor.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Yağışların kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin ediliyor. Gece saatlerinden sonra Konya ve Karaman'ın güneyinde yoğun kar yağışı bekleniyor. 

İç Anadolu’nun güneyi ile Akdeniz’in iç ve yüksek kesimlerinde (1000 m. üzeri) kar şeklinde görülecek olan yağışların, zamanla etkisini artırarak Konya ve Karaman'ın güneyinde kuvvetli (10 ila 20 cm), yüksek kesimlerinde yoğun (20 ila 40 cm) olarak Pazartesi (30.12.2019) akşam saatlerine kadar etkili olması beklendiğinden başta Akdeniz’i İç Anadolu’ya bağlayan Alacabel ve Sertavul geçitleri ile karayollarında yaşanabilecek buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulunuldu.

Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacağı mevsim normalleri civarında seyredeceği bekleniyor.

Rüzgarın genellikle kuzeyli, doğu kesimlerde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi tahmin ediliyor.

Bazı illerimizdeki hava durumu ise şöyle...

İSTANBUL: 3°C, 8°C
Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksek kesimleri zaman zaman karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İZMİR: 5°C, 11 °C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde batı ilçeleri hafif sağanak yağışlı

ANTALYA: 9°C, 14°C
Çok bulutlu, sağanak yağışlı

ANKARA: -1°C, 5°C
Çok bulutlu ve hafif kar yağışlı

BOLU: -2°C, 4°C
Çok bulutlu, hafif kar yağışlı

SAMSUN: 7°C, 11°C
Çok bulutlu ve yağmurlu

ERZURUM: -4°C, 1°C
Çok bulutlu, kar yağışlı

DİYARBAKIR: 4°C, 7°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı