Meteoroloji uyarmıştı! Sakarya kuvvetli fırtına ve dolu yağışına teslim oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan resmi uyarıların ardından dün akşam saatlerinde Sakarya’nın Karasu ve Kaynarca ilçelerinde kuvvetli fırtına ve dolu yağışı etkili oldu.

Meteoroloji uyarmıştı! Sakarya kuvvetli fırtına ve dolu yağışına teslim oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından verilen resmi uyarının ardından Sakarya’nın Karasu ve Kaynarca ilçelerinde etkili olan kuvvetli fırtına ve dolu yağışı günlük yaşamı olumsuz yönde etkiledi. 

FIRTINANIN ARDINDAN DOLU YAĞIŞI ETKİLİ OLDU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Sakarya’nın denize kıyısı olan ilçeler için kuvvetli fırtına uyarısında bulunmuştu. Bu çerçevede şehrin denize kıyısı bulunan Karasu ve Kaynarca ilçelerinde fırtına yerini dolu yağışına bıraktı.

Karasu Ortaköy Mahallesi ve Kaynarca Ömerağa Mahallesi’nde adeta ceviz büyüklüğünde yağan dolu zemini beyaza bürürken bazı ağaç ve araçlar da zarar gördü.

 

Meteoroloji uyarmıştı! Sakarya kuvvetli fırtına ve dolu yağışına teslim oldu - Resim : 1

TARIM ALANLARINDA ZARAR MEYDANA GELDİ

Daha önce bu şekilde bir dolu yağışı görmediğini aktaran Karasu Ortaköy Mahallesi Muhtarı İsmet Turan, “Mahallemizde fırtınayla birlikte dolu yağışı başladı. Biz yağmurdan sonra dolu yağar biliyorduk ve ilk defa bu kadar şiddetli yağış oldu.

Şu an ilk gelen bilgilere göre fındık bahçeleri, sebze bahçelerinde hasar söz konusu ama hasarın boyutu yarın sabah belli olacak. İlk defa böyle bir yağışla karşı karşıya kaldık Allah bütün çiftçilerimize yardım etsin” dedi.

 

Meteoroloji uyarmıştı! Sakarya kuvvetli fırtına ve dolu yağışına teslim oldu - Resim : 2