MHP Lideri Bahçeli'den ilk açıklama: Türk Milleti tarih yazmıştır

MHP lideri Bahçeli, "Türk milleti bugün tarih yazmıştır. Cumhurbaşkanı ikinci tur oylaması yapılmış Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 13. Cumhurbaşkanımız olarak seçilmiştir. " dedi.

MHP Lideri Bahçeli'den ilk açıklama: Türk Milleti tarih yazmıştır

28 Mayıs seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre Başkan Recep Tayyip Erdoğan yeninden Cumhurbaşkanı seçildi. MHP lideri Bahçeli tarihi seçimin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"SONUCA HERKES SAYGI GÖSTERMELİDİR"

Ekranları başında bizleri izleyen değerli vatandaşlarımıza en iyi dileklerimi sunuyorum. Türk milleti bugün tarih yazmıştır. Cumhurbaşkanı ikinci tur oylaması yapılmış Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 13. Cumhurbaşkanımız olarak seçilmiştir. İki turlu bir seçimin ilk örneği yaşanmıştır. İstikrar ve güvenliğimiz sandıkta müdafa edilmiştir. İftira ve inkar siyasetine prim verilmedi. Türk milleti tarih yazmıştır. Sonuca herkes saygı göstermelidir.

"AZİZ MİLLETİMİZ TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONUYLA BULUŞTURMA İRADESİ GÖSTERMİŞTİR"

Türkiye'nin demokrasi standartlarında yüksek seviyeye ulaşması ve dünya çapında mukayese üstünlük kazandığı çarpıcı bir gerçek olarak belirginlik kazanmıştır. Aziz milletimiz demokrasi fethiyle egemenlik haklarını ve tarihi mirasını güçlü şekilde kucaklamış, kardeşlik hukukuyla varoluş namusunu koruyarak Türk ve Türkiye yüzyılı vizyonuyla buluşturma iradesi göstermiştir.

"BUGÜN KUCAKLAŞMA, MUHABBET KAZANMIŞTIR"

Türkiye Cumhuriyeti'nin yüzüncü yıl dönümü başlamıştır. 13. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı yürekten kutluyorum. Bugün kucaklaşma, muhabbet kazanmıştır. 28 Mayıs'ta yapılan seçimlerin ülkemize, milletimize, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Rabbim mahçup etmesin.