MHP lideri Devlet Bahçeli Türkeş'in mezarını ziyareti sonrası konuştu: Cumhur İttifakı devam edecektir, bizde çatlama olmaz biz kaya gibiyiz

MHP lideri Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı dolayısıyla Alparslan Türkeş'in mezarını ziyareti sonrası açıklamalar yaptı. Bahçeli, "Ümitliyiz, güvenliyiz, Cumhur İttifakı devam edecektir. Bizde çatlama olmaz biz kaya gibiyiz. MHP bu anlayışta, Cumhurbaşkanımızın yanındadır. Köstek değil, yardımcı olmak lazım." dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli Türkeş'in mezarını ziyareti sonrası konuştu: Cumhur İttifakı devam edecektir, bizde çatlama olmaz biz kaya gibiyiz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in, Beştepe'deki anıt mezarını ziyaret etti. Bahçeli, ziyaret sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

MHP lideri Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

Türk siyasetinde kargaşa, kavga yaratmak isteyenler yalan ve fitne üzerinde görüş beyan ediyorlar. Bu da toplumu rahatsız ediyor. Türkiye Cumhuriyeti ayaktadır. Bütün seçimler geçmiştir. Cumhurbaşkanlığı, Meclis ve mahalli idareler seçimi tamamlanmıştır. 2028'e kadar Cumhur İttifakı'nın önünde 4 yıl bulunmaktadır.

"ÜMİTLİYİZ, GÜVENLİYİZ, CUMHUR İTTİFAKI DEVAM EDECEKTİR"

Yapısal reformların yapılacağı, demokratik açılımın daha da gelişeceği bir ortam olarak milletin huzurunda bulunurken, herhangi bir sebeple hükümet çatlayacak gibi milleti karamsarlığa iten... Ümitliyiz, güvenliyiz, Cumhur İttifakı devam edecektir.

Türk siyasetinde kargaşa, kavga yaratmak isteyen unsurlar her gün yalan, fitne üzerinden görüş beyan ediyorlar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ayaktadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle yoluna devam etmektedir. Şimdi 2028'e kadar olan süre içerisinde Cumhur İttifakı'nın önünde 4 önemli yıl bulunmaktadır. MHP, Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındadır. Uluslararası gelişmeleri yakınen takip etmektedir.

"BİZDE ÇATLAMA OLMAZ BİZ KAYA GİBİYİZ"

Bizde çatlama olmaz biz kaya gibiyiz. Siyasiler kaynaşmada, anlaşmada, barışmada samimi olmaları gerekiyor. MHP bu anlayışta, Cumhurbaşkanımızın yanındadır. Köstek değil, yardımcı olmak lazım. Temennimiz barıştır, kaynaşmadır, dayanışmadır, paylaşmadır.

MHP üzerine düşen her türlü sorumluğu, fedakarlığı yaparak yoluna devam edecektir. MHP'yi anlamayanlar masayı nasıl dağıttıklarını hatırlamaları gerekirken şimdi yol gösterici duruma dönmüşlerdir. Allah onları ıslah etsin.