Microsoft'u geride bıraktı: Dünyanın en değerli şirketi yeniden Apple

Apple hafta başında tanıttığını yeni yapay zeka teknolojilerinin ardından hisselerinde yüzde 7'nin üzerinde bir artış yaşanmıştı. Firmanın toplam piyasa değeri yaşanan bu yükselişle beraber 3,27 trilyon doları aştı ve Apple dünyanın en değerli şirketi unvanını geri aldı.

Microsoft'u geride bıraktı: Dünyanın en değerli şirketi yeniden Apple

ABD'li teknoloji devlerinden Apple, yeni yapay zeka hamlelerini duyurmasının ardından Microsoft'un piyasa değerini aşarak yeniden dünyanın en değerli şirketi oldu.

APPLE MİCROSOFT'U GEÇTİ

Apple'ın Nasdaq borsasında işlem gören hisseleri, çarşamba günü TSİ 20.00 itibarıyla yüzde 4'ün üzerinde değer kazanarak hisse başına 215,62 dolara yükseldi. Şirketin toplam piyasa değeri, hisselerindeki yükselişle birlikte 3,31 trilyon dolara ulaştı.

Böylece, Microsoft'un 3,27 trilyon dolarlık piyasa değerini aşan Apple, dünyanın en değerli şirketi unvanını da geri aldı.

HİSSE SENETLERİ YÜZDE 7'DEN FAZLA ARTTI

Apple, hafta başında "Apple Intelligence" adını verdiği yeni yapay zeka teknolojisini tanıtmış, akıllı kişisel asistanı Siri'ye sohbet robotu ChatGPT'nin entegrasyonu için OpenAI ile ortaklık yaptığını duyurmuştu.

Yeni yapay zeka hamlelerini açıklamasının ardından Apple'ın hisseleri salı günü yüzde 7'den fazla artmıştı.