6'lı masanın adayı olarak adı geçen Haşim Kılıç'tan ilk açıklama

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak adı geçen Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'tan iddialara yanıt geldi. "Benim dışımda gelişen bir konu" diyen Kılıç, 6'lı masada yer alan liderlerle görüşmediğini açıkladı.

6'lı masanın adayı olarak adı geçen Haşim Kılıç'tan ilk açıklama

Son dönemde siyaset aranasının gündeminde en fazla yer alan konu; olası cumhurbaşkanı adayları... Millet İttifakı tarafında Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun ardından bir isim daha ortaya atıldı. Muhalefetin bir araya geldiği 6'lı masa diye tabir edilen bloğun 2023 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olarak Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ı düşündüğü iddiası, gündeme bomba gibi düştü.

"İddianın temelini bilmiyorum''

Habertürk'ten Çimen Çetin'e konuşan Kılıç, konuyla ilgili yapmış olduğu ilk açıklamada, "Neye dayanarak böyle bir iddia ortaya atıldı bilmiyorum. İddianın nedenini ve temelini bilmiyorum" ifadelerini kullandı. Kılıç, Millet İttifakı liderlerinin yaptıkları açıklamalara da işaret ederek, "Başkanlar, adaylarla ilgili görüşmelerin sürdüğünü ve henüz isim tespit etmediklerini söylüyorlar" ifadesini kullandı.

"Millet İttifakı ile görüşmem olmadı'' 

Haşim Kılıç, ayrıca 6'lı masada yer alan liderlerle de herhangi bir görüşmesinin olmadığını ve adaylık konusunun da gündeminde bulunmadığını söyledi.

Mansur Yavaş da iddiaları doğrulamadı

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olacağı iddia edilen bir diğer isim ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş. Bugün yaptığı açıklamasında iddiaları yanıtlayan Yavaş, "Bir belediye başkanı sadece görevini yapmalı. Çizgimi hiç bozmadım, hiçbir zaman cevap vermeyeceğim. Kendimi kamu görevlisi olarak görüyorum" dedi.