Kantin kiraları için flaş karar

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, kantin kiraları için 2022- 2023 Eğitim-Öğretim Yılı boyunca yüzde 25 artışla sabitleme kararı aldıklarını duyurdu.

Kantin kiraları için flaş karar

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okul kantinlerindeki fahiş kira artışları için aldıkları kararı duyurdu. Bakan Özer, "2022- 2023 Eğitim-Öğretim Yılı boyunca kantinlerdeki kira artışını yüzde 25 artışla sabitleme kararı aldık. İnşallah bugün gerekli yazışmaları da tamamlayıp bilgilendireceğiz ve okul kantinlerimizdeki kira artışlarını bu şekilde sabitlemiş olacağız" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kocaeli Valiliği'ne gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı açıklamada, okul kantinlerinde yaşanan fahiş fiyat uygulamalarına değindi. Eğitim yılı boyunca okullardaki kantinlerin kira artış oranını sabitlediklerini söyleyen Bakan Özer, son 2 haftadan beri, okullarımızın bünyesinde bulunan kantinlerin kira artışıyla ilgili, kantinlerdeki ürünlerin fiyat artışlarıyla ilgili şikayetler almaya başladıklarını ifade etti.

Kantin kiraları için flaş karar - Resim : 1

Bakan Özer, hem velilerden hem parti teşkilatımızdan hem esnaf ve sanatkarlar odasından gelen şikayetlerin ardından kapsamlı bir şekilde tüm Türkiye'deki kantinlerimizin kira artışlarını incelemeye başladıklarını ve en son Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile birlikte kapsamlı bir şekilde değerlendirme yaptıklarını söyledi. Bugün Maliye Bakanı ile de bir görüşme gerçekleştirdiğini kaydeden Özer

"Amacımız öğrencilerimizin, gençlerimizin, çocuklarımızın, yavrularımızın çok sağlıklı bir şekilde bu hizmetten faydalanabilmeleri, elbette çok makul bir fiyatla bu hizmetten faydalanabilmeleri. Öğretmenlerimizin benzer şekilde, okul yönetimimizin de benzer şekilde. Bu kira indirimini sağladıktan sonra da kantinlerdeki ürünlerin indirimini de okul yönetimlerimiz bizzat takip edecekler. Amacımız kantin işletmecilerini mağdur etmeden en önemlisi o hizmetten yararlanan öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin sağlıklı ürünlerle buluşmasını sağlamak. Aldığımız bu kararın hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.