MEB'den son dakika LGS açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığı ve Bakan Selçuk'tan son dakika LGS açıklaması yapıldı. İşte detaylar...

MEB'den son dakika LGS açıklaması!

LGS sorunsuz bir şekilde tamamlandığını duyuran MEB ve Bakan Selçuk'tan son dakika açıklaması yapıldı. MEB açıklamasında, "1 milyon 243 bin 801 öğrencinin katıldığı sınav, iki oturum hâlinde 17 bin 793 okul ve 82 bin 355 salonda yapıldı. Yaklaşık 350.000 sınav görevlisi görev yaptı. Sonuçlar 30 Haziran 2021’de açıklanacak" denildi.

"Sorunsuzca tamamladık"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "2021 LGS’yi planladığımız gibi sorunsuzca tamamladık. Sınavda görev alan meslektaşlarımız başta olmak üzere destekleri için sağlık ve emniyet mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Sonucun her koşulda çocuklarımızın mutluluğu ve umudu olmasını dilerim" dedi.

"Başarılı bir şekilde gerçekleştirildi"

LGS sonrasında bir değerlendirme yapan ölçme değerlendirme ve sınav hizmetlerinden sorumlu Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "2021 LGS merkezî sınav yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerimizde sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Kovid-19 salgını altında tüm sınav merkezlerimizde gerekli önlemler alınarak başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Bu süreci başından itibaren titizlikle yürüten Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürümüz Sadri Şensoy ve çalışma arkadaşlarına özellikle şükranlarımı sunuyorum. Böylesine merkezî sınavlar oldukça büyük organizasyonu gerektiriyor. Özellikle salgın nedeniyle bu organizasyonun ölçeği çok daha büyüdü. Sürece Bakanlığımızın ilgili tüm birimleri destek verdi. Tüm çalışma arkadaşlarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. 81 ilde süreci başarılı bir şekilde yürüten ve sınavın sorunsuz bir şekilde tamamlanmasında büyük emeği olan tüm il millî eğitim müdürlerimizi ve çalışma arkadaşlarını kutluyorum. Sınavda görev alan tüm öğretmenlerimize ve okullarımızda organizasyona destek veren rehber öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.