"Kardeş olarak tek yumruk, tek vücut olarak haklı davalarında Libya ile beraberiz"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: "Kardeş olarak tek yumruk, tek vücut olarak haklı davalarında Libya ile beraberiz.”

Google Haberlere Abone ol

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Muhammed Ali Ahmed El-Haddad ve Trablus Askeri Bölge Komutanı Tümgeneral Abdülbaki Mervan ile görüştü.

Akar yaptığı açıklamada: "(Darbeci Hafter) Libya Harp Okulu öğrencilerini katlettiler, yüzlerce insani toplu mezarlara gömdüler. O insanların aileleri büyük sıkıntı içinde. Bunu dünyanın unutmaması lazım.

Patlayıcı, mayınlardan dolayı uzuvlarını kaybeden, şehit olan çok sayıda Libyalı kardeşimiz var. Bunların bir kısmı burada, bir kısmı Türkiye’de tedavi altında. Bu acıyı, sıkıntıyı Libyalı kardeşlerimizle paylaşıyor ve bunu dindirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

Kardeş olarak tek yumruk, tek vücut olarak haklı davalarında Libya ile beraberiz." dedi.

Türk heyetinin Libya ziyareti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın aralarında bulunduğu Türk heyeti, Libya Başkanlık Konseyi üyeleri ile bir araya geldi.