Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'den, Deniz Gürel'e özel açıklama: 90'larda gördüğümüz gibi eylemler artık yapılamaz

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel'e özel açıklamalarda bulundu. Bakan Güler, Gürel'e yaptığı açıklamada şunları söyledi: "90’lı yıllarda gördüğünüz gibi bir eylem yapılamaz. Örgüt şu anda dağılmayı önlemek ve kendini korumak için yoğun çaba harcamakla meşgul. Şu an örgüte katılım daha çok Suriye ve İran’dan."

tv100.com Yazarı Barış Yarkadaş, Siyasal İletişimci Ferhat Murat, Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili İsa Mesih Şahin, tv100.com Yazarı Hacı Yakışıklı ve tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, Erdoğan Aktaş ile Eşit Ağırlık'ın konuğu oldu.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in kendisine özel açıklamalar yaptığını belirten Deniz Gürel, şu ifadelere yer verdi:

"ARTIK BÖLÜCÜ ÖRGÜTE KATILIM NEREDEYSE YOK"

"Yaşar Güler önemli başlıklar verdi. Önce bölücü örgüte katılımla ilgili ‘Türkiye’nin terör yarası özellikle son 40 yılda dış ülkelerin de destekleriyle başımıza sarılmış bir bela. Pek çok asker ve sivil şehidimiz oldu. Güzel olan nokta, artık bölücü örgüte katılım neredeyse yok. Bu konuda Diyarbakır annelerimizin müthiş etkisi oldu.’

"ÖRGÜTE KATILIM DAHA ÇOK SURİYE VE İRAN'DAN"

Terör örgütleri özellikle 90’larda hepimizi yaralayan saldırılarda bulunmuştu, bunu sorduk. Bakan Güler ‘90’lı yıllarda gördüğünüz gibi bir eylem yapılamaz. Örgüt şu anda dağılmayı önlemek ve kendini korumak için yoğun çaba harcamakla meşgul. Şu an örgüte katılım daha çok Suriye ve İran’dan’ bilgisini verdi Bakan Güler.

"GABAR'DAKİ PETROL CİDDİ BİR BOYUTA ULAŞTI"

Terörden arındırılan Şırnak ve Hakkari’deki sosyal yaşamdan bahsetti, kadın futbol takımlarının artışından bahsetti. Bu bölgede hayal gibi anlatılan petrol arayışlarında ciddi sonuçlar alınmaya başlandı, ‘Gabar’daki petrol ciddi bir boyuta ulaştı’ bilgisini verdi.

"SORUNLARI ÇÖZEBİLECEK TEK KİŞİ SAYIN CUMHURBAŞKANI'MIZ"

Tahıl koridoruyla ilgili Bakan Güler ‘Sorunları çözebilecek tek kişi Sayın Cumhurbaşkanı’mız’ dedi."