Minik Ece'nin ailesi otopsi raporunu bekliyor! Ölüm nedeni kayıtlara 'belirsiz' olarak geçmişti! "Kızım yaşasaydı dün 6 yaşına girecekti"

Belçika'dan tatil için gelen Mercankaya ailesi, İzmir'de bir restoranda yemek yedikten sonra rahatsızlanıp hastanede hayatını kaybeden küçük kızları Ece Melisa'nın otopsi raporunu bekliyor. Ece'nin ölüm nedeninin kayıtlara 'belirsiz' olarak geçtiğini söyleyen anne Hasret Mercankaya "Kızım hayatta olsaydı 6 yaşına girecekti. Bir an önce otopsi sonucu çıksın, sorumlular gereken cezayı alsın istiyorum" dedi.

Minik Ece'nin ailesi otopsi raporunu bekliyor! Ölüm nedeni kayıtlara 'belirsiz' olarak geçmişti! "Kızım yaşasaydı dün 6 yaşına girecekti"

Belçika'dan tatil için Aydın'ın Didim ilçesindeki yazlık evlerine gelen emlak danışmanı Cihan (37) ve Hasret Mercankaya (33) çifti, 13 Nisan'da İzmir'in Gaziemir ilçesindeki restoranda çocukları Ece Melisa (5) ve Ege (4) ile yemek yedi. Aile, yemeğin ardından Didim'e döndü. Bir süre sonra Hasret Mercankaya ve çocukları rahatsızlandı. Didim Devlet Hastanesi'ne birkaç kez giden anne ve 2 çocuğuna teşhis konulamadı.

Minik Ece'nin ailesi otopsi raporunu bekliyor! Ölüm nedeni kayıtlara 'belirsiz' olarak geçmişti! "Kızım yaşasaydı dün 6 yaşına girecekti" - Resim : 1

Ece, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti!

Ece Melisa'nın 17 Nisan'da durumu ağırlaşınca aile fertleri yine aynı hastaneye gitti. Ece Melisa ile durumu daha iyi olan annesi Hasret Mercankaya, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne, Ege Mercankaya ise 1 gün sonra Ege Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Hasret Mercankaya taburcu edilirken, kızı Ece Melisa ise kurtarılamadı. Ege Mercankaya ise hayati tehlikeyi atlatıp, 13 Haziran'da taburcu edildi.

Ön otopsi raporunda ölüm nedeni, 'belirsiz' olarak kayda geçen Ece Melisa'dan alınan örneklerle yapılan detaylı otopsi işleminin sonucu bekleniyor.

Minik Ece'nin ailesi otopsi raporunu bekliyor! Ölüm nedeni kayıtlara 'belirsiz' olarak geçmişti! "Kızım yaşasaydı dün 6 yaşına girecekti" - Resim : 2

"Kızım yaşasaydı dün 6 yaşına girecekti"

Kızının 28 Eylül'de doğduğunu belirten Hasret Mercankaya, otopsi raporunun hala çıkmamasını kabul etmediğini söyleyerek, "Kızım yaşasaydı dün 6 yaşına girecekti. Otopsi raporu hala maalesef çıkmadı. İçim içimi yiyor. Sonucun çıkmasını bekliyorum. Oğlum Ege'nin sağlık durumu ise çok şükür iyi. İnşallah daha iyi olacak. Üzgünüz. Bir an önce şu otopsi sonucu çıksın ve sorumlular gereken cezayı alsın istiyorum" dedi. 

Minik Ece'nin ailesi otopsi raporunu bekliyor! Ölüm nedeni kayıtlara 'belirsiz' olarak geçmişti! "Kızım yaşasaydı dün 6 yaşına girecekti" - Resim : 3