Miraç ve hamile annesine mezar olan Mavi Göl Apartmanı ile ilgili acı gerçek!

Elazığ'daki depremde Miraç ve 6 aylık hamile annesine mezar olan Mavi Göl Apartamını'nın 2011'deki 6.7 büyüklüğündeki Van depreminde de hasar aldığı ancak o günden bu yana binayı sağlamlaştırmak için bir şey yapılmadığı iddia edildi.

Google Haberlere Abone ol

Elazığ'da gerçekleşen 6.8 büyüklüğündeki depremde 12 saat sonra enkaz altından sağ çıkarılan ancak ilerleyen saatlerde hayatlarını kaybeden 6 aylık hamile bir anne ve 12 yaşındaki oğlu Miraç'ın yaşadığı Mavi Göl apartmanının Van depreminde de hasar gördüğü ancak 2011'den bu yana hiçbir şey yapılmadığı iddia edildi.

Elazığ Maden ilçesindeki Gezin beldesi de depremden en çok etkilenen yerler arasında. Çöken 20 daireli Mavi Göl Apartmanı'ndan 12 saat sonra sağ kurtarılan 6 aylık hamile anne Pınar Dişli ve 12 yaşındaki oğlu Miraç hastanede hayatlarını kaybetti.

Van depreminden bu yana hasarlı 

NTV'nin haberinde yer alan iddiaya göre bina 2011'de meydana gelen 6.7 büyüklüğündeki Van depreminde hasar gördü ancak o tarihten bu yana hiçbir şey yapılmadı.

6.8'lik depreme dayanamadı

Elazığ'da dün saat 20:55'te merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6.6 büyüklüğündeki deprem sırasında Maden ilçesine bağlı Gezin Mahallesi'ndeki 4 katlı Mavi Göl apartmanı yıkıldı. Binada oturan 5 kişi enkaz altında kaldı. AFAD ekipleri, depremzedeleri kurtarmak için çalışma başlattı. Depremin hemen ardından Rabia Göğdemir yaralı kurtarıldı. Saat 00.30 sıralarında ise Maviye Buğdaylı'nın cansız bedenine ulaşıldı.

 Önce baba kurtarıldı

Saatler 08.10'u gösterdiğinde, bu kez hamile eşi ve çocuğuyla enkaz altında kalan Meriç Dişli'ye ulaşıldı. Yaralı olarak kurtarılan Meriç Dişli hazır bekleyen ambulansla hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Meriç Dişli'nin sağ çıkarılması, eşi ve oğlu ile ilgili umutları artırdı.

 Hamile anne ve oğlu kurtarıldı ancak hastanede yaşama veda ettiler

Ekiplerin yaptığı titiz çalışmayla, Pınar Dişli ve oğlu Miraç'ın da yeri belirlendi. Saat 09.10'da 6 aylık hamile Pınar Dişli, yaralı kurtarıldı. 8 dakika sonra ise ekipler, bu kez oğlu Miraç'a ulaştı. Yaralı anne ve oğlu, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan Miraç Dişli, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

 Anne ve oğluna ulaşılmasının ardından binanın enkazında yapılan çalışmalar sonlandırıldı. 6 aylık hamile Pınar Dişli'nin de hastanede yaşamını yitirdiği belirtildi.