MİT ve emniyetten ortak operasyon! Seçim günü eylem yapacaklardı! 6 kişi yakalandı

Konya’da 28 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçim gününde eylem yapacakları ihbarı alan MİT ve Emniyet ortak operasyon düzenledi. 6 farklı adreste yapılan operasyonlar sonucunda DEAŞ terör örgütü üyesi 6 kişi yakalandı.

MİT ve emniyetten ortak operasyon! Seçim günü eylem yapacaklardı! 6 kişi yakalandı

DEAŞ Terör Örgütünün 28 Mayıs Seçimlerini terörün gölgesinde bırakmak için eylem hazırlığında olduğu MİT ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından belirlendi. Örgüt adına çatışma bölgelerinde eğitim görüp tekrar Türkiye’ye dönen ve Konya’ya yerleşen DEAŞ Terör Örgütü üyesi A.H., emniyet güçlerince tespit edildi. A.H. ve irtibatlı olduğu 5 kişinin gizlendiği yerler tespit edildi. Karatay, Meram ve Selçuklu ilçelerindeki 6 farklı ikamete Özel Harekât Polislerinin de destek verdiği operasyon düzenlendi. Operasyonda yakalanarak gözaltına alınan şüphelilerden A.H.’nin eylem için hazırlık içerisinde olduğu ve mühimmat temin etmeye çalıştığı öğrenildi. Ayrıca A.H.’nin örgütün sözde liderlerinden olduğu ve Konya’daki 5 kişilik örgüt grubunu organize ettiği belirtildi.

MİT ve emniyetten ortak operasyon! Seçim günü eylem yapacaklardı! 6 kişi yakalandı - Resim : 1

GÖRÜŞMELERİ TESPİT EDİLMEMESİ İÇİN TELEFONU PENCEREDEN ATMIŞ

Şüpheli A.H.'nin polis ekiplerinin baskın yaptığı anda cep telefonunu gizlendiği beşinci kattaki apartman dairesinden bir alt kattaki dairenin penceresine attığı görüldü. A.H.’nin söz konusu cep telefonunu örgütün sözde yöneticileriyle seçime yönelik saldırıyla ilgili yazışma ve görüşmeleri yapmak için kullandığı ve görüşmelerin tespit edilmemesi için pencereden attığı anlaşıldı.

MİT ve emniyetten ortak operasyon! Seçim günü eylem yapacaklardı! 6 kişi yakalandı - Resim : 2
ŞÜPHELİLERDEN 2'Sİ TUTUKLANDI

Konya Emniyet Müdürlüğü TEM Şube ile MİT’in ortaklaşa gerçekleştirdiği operasyonlarda eylem hazırlığındaki A.H., Konya’da irtibat kurduğu ve Suriye’de DEAŞ adına infaz gerçekleştirdiği ortaya çıkan H.E. ile yine iletişimleri tespit edilen Y.B., M.C., S.P. ve Z.D. isimli toplam 6 şüpheli gözaltına alındı.

MİT ve emniyetten ortak operasyon! Seçim günü eylem yapacaklardı! 6 kişi yakalandı - Resim : 3

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüphelilerden A.H. ile H.E. sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, şüphelilerden Y.B. yurtdışı yasağıyla diğer şüpheliler ise serbest bırakıldı.