Motorine gelen indirim pompaya yansıdı! İşte güncel benzin ve motorin fiyatları

Brent petrol fiyatlarında gerçekleşen dalgalanma benzin ve motorin fiyatlarına indirim veya zam olarak yansıyor. Gece yarısından itibaren motorine gelen 1,21 TL’lik indirim ile akaryakıt fiyatları değişti. İşte, 21 Şubat 2024 itibariyle güncel benzin litre fiyatı ve motorin litre fiyatı kaç para, dizel yakıt ne kadar oldu? İşte o detaylar...

Motorine gelen indirim pompaya yansıdı! İşte güncel benzin ve motorin fiyatları

Benzin ve mazotlara gelen zamlardan sonra araç sahipleri motorine gelecek olan indirimi merakla bekliyordu.

Motorin grubunda gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1,21 TL'lik indirim geldi. İndirim gece yarısı fiyatlara yansıtıldı.

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Şu an ortalama motorin fiyatları

İstanbul’da 43,09 liradan,

Ankara’da 43,85 TL’ den,

İzmir’de ise 44,08 TL’ den satılıyor.

Benzin fiyatı ise

İstanbul’da 41,21 TL’ den,

Ankara’da 42,15 TL’ den,

İzmir’de 41,92 TL’ den satışa sunuluyor.

EPDK REFİNERİLERİ UYARDI!

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, rafinerilere bir yazı göndererek gerekli uyarıları yaptıklarını belirtirken bu doğrultuda rafinerilerin yapacağı güncelleme ile benzin ve motorinde 1 ila 1,50 TL düzeyinde bir indirim yaşanacağını açıkladı. Yılmaz, "Özellikle bazı ülkelerden ithal edilen ham petrol ve işlenmiş ürünler, rafineriler için önemli bir kar avantajına sebep oldu. Bunun tüketicilere de yansıtılması gerekiyor. Rafinerilerin gerekli adımı hızla atmasını ve marj oranını gönderdiğimiz yazı doğrultusunda güncellemesini bekliyoruz. Yapılacak güncelleme neticesinde benzin ve motorinde 1 ila 1 buçuk TL düzeyinde bir indirim olacaktır" diye konuştu.

3 KAMU BANKASINDAN AKARYAKIT KARARI

Öte yandan üç kamu bankası geçtiğimiz gün kart ile akaryakıt ödemeleri için karar almıştı. Banka kartındaki komisyon oranını akaryakıt istasyonlarında yüzde 2,25’e düşürdüler.