FOX'tan Mahkum dizisiyle ilgili flaş karar! Türk televizyon tarihinde bir ilk

Başrolünü Onur Tuna'nın oynadığı 'Mahkum' dizisinin yayın tarihi belli oldu. Ancak FOX TV izleyicilerinin kafası karıştı. FOX, Türk televizyon tarihinde görülmemiş bir kararla, Mahkum dizisinin ilk bölümünün, belirlenen gününden farklı bir günde yayınlama kararı aldı.

FOX'tan Mahkum dizisiyle ilgili flaş karar!

Bu sezon başladığı birçok diziyi bitirme kararı vermek zorunda kalan Fox TV, Mucize Doktor dizisinde kendine hayran bırakan Ferman karakterenin başrolünü aldığı Mahkum dizisinin gününe bir türkü karar veremedi.

Mahkum’un ilk bölümü 14 Aralık Salı günü ekrana gelecek. Yani Evlilik Hakkında Her Şey dizisiyle aynı akşam. İşin ilginç kısmı Mahkum’un ikinci bölümü ise 16 Aralık Perşembe akşamı ekrana gelecek. Yani Fox TV bir dizisinin iki ayrı bölümünü aynı hafta içinde ekrana getirerek bir ilki gerçekleştirecek.

Aslında Mahkum dizisi için seçilen gün Perşembe akşamları... Anca sevilen dizi Evlilik Hakkında Her Şey dizisine ara verilmesi nedeni ile bu boşluğu yeni başlayan Mahkum dizisi tamamlayacak. Mahkum dizisinin gün değişikliği görünen o ki bu hafta ile sınırlı kalacak. 

Ancak bu durum elbette izleyicilerin tepkisini çekti. Bir dizinin iki ayrı bölümünün aynı hafta birer gün arayla yayınlanmasını çok garip bulan izleyiciler bunun, Fox TV’nin yeni bir stratejisi olduğunu savundu.

Bazı izleyicilere göre Fox TV, Mahkum dizisi için her iki akşamı da deneyecek ve hangi akşam daha çok reyting alırsa o günle devam edecek. Ancak bu mantıklı bir iddia değil. Zira Evlilik Hakkında Her Şey reytingleri gayet iyi giden bir dizi. Dolayısıyla Fox TV, gününü değiştirmek gibi bir risk almayacaktır.

 Mucize Doktor dizisinde canlandırdığı Ferman karakteriyle büyük bir çıkış yakalayan Onur Tuna’nın başrolünde yer aldığı Mahkum dizisi, Fox TV’nin şanssız giden sezonu için büyük umutlar beslediği bir dizi. Mahkum, perşembe akşamları Camdaki Kız, Bir Zamanlar Çukurova ve Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı gibi dizilerle reyting mücadelesine girecek. Kaynak: Televizyongazetesi