Muharrem İnce’nin eski videosu gündem oldu! Vefalı insanımdır Kılıçdaroğlu’nun karşısına asla aday olmam

2018 seçimlerinde CHP’den Cumhurbaşkanı adayı gösterilen Muharrem İnce, daha sonra CHP'den ayrılıp Memleket Partisi'nin kurmuştu. Memleket Partisi'nden cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce'nin katıldığı eski tarihli televizyon yayınında söylediği sözler, sosyal medyada gündem oldu. Videoda “Kılıçdaroğlu’nun karşısına asla aday olmam” diyen Muharrem İnce’nin, "Vefalı bir insanımdır. Kendisiyle böyle bir yarışa asla girmem" dediği görülüyor.

Memleket Partisi'nin Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin katıldığı eski tarihli televizyon yayınında söylediği sözler, sosyal medyada gündem oldu.

2018 seçimlerinde CHP’den Cumhurbaşkanı adayı gösterilen Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında kendisine sorulan soruya, “Ola ki kazanamadım. Sayın Genel Başkan ‘gel bana danışman ol’ derse danışman olurum, ‘yardımcı ol’ derse yardımcı olurum. Asla karşısına aday olmam” dediği video çok sayıda kişi tarafından paylaşıldı.

İnce’nin söz konusu videodaki sözlerinin tamamı şöyle:

“Sayın Kılıçdaroğlu’na haksızlık yapamam. Ola ki kazanamadım. Sayın Genel Başkan ‘gel bana danışman ol’ derse danışman olurum, ‘yardımcı ol’ derse yardımcı olurum. Asla karşısına aday olmam. Karşısına aday olmam. Çünkü karşısına aday olduğu bir kişiyi genel cumhurbaşkanı adayı yapmışsa, ben vefalı bir insanımdır. Yanlışlarını söylerim ama. Şunlar, şunlar, şunlar yanlış derim ama kendisiyle böyle bir yarışa bir daha asla girmem.

Yani şimdi ben yarın kendimi değil, kendimden başka birisini de destekleyebilirim. Benden daha iyi bir cumhurbaşkanı adayı buluruz, onu desteklerim. O başka bir şey. Ama karşı karşıya gelmem kendisiyle. Çünkü bir insanın, bir faninin kolay kolay yapamayacağı bir şeyi yaptı. Ben vefasız bir insan değilim. Bana bunu yapan birinin karşısına geçmem.”