Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesine Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ilk yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığından çekilmesiyle ilgili, "Adaylardan bir tanesi adaylıktan çekilmiş, niye çekildi anlamak mümkün değil. Açıkçası üzüldüm. Keşke bu yarış sonuna kadar böyle devam etseydi. Ne oldu da çekildi, bilemiyorum. Biz yola diğerleri ile devam ediyoruz. Önemli olan benim milletimin vereceği karar" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mamak-Altındağ mitinginde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Ankara'daki mitinginde Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığından çekilmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

"AÇIKÇASI ÜZÜLDÜM"

Erdoğan, İnce'nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesiyle ilgili, "Adaylardan bir tanesi adaylıktan çekilmiş. Tabii niye çekildi anlamak mümkün değil. Açıkçası üzüldüm. Bu yarış sonuna kadar böyle devam etseydi. Ama ne oldu da çekildi bilemiyorum. Biz yola diğerleriyle devam ediyoruz. Önemli olan benim milletimin vereceği karar. Bugün burada 2013'ten itibaren Gezi olaylarından 17/25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimlerine kadar maruz kaldığımız her saldırıda milletimizle yaşadığımız bütünleşmeyi görüyorum" dedi.

 

Erdoğan, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi:

14 Mayıs, Kılıçdaroğlu'nun bay bay Kemal olacağı gündür. Vesayetçilerden, tefecilerden kurtardığımız Türkiye'ye bunlar ne verebilir. Milletimiz size kendi kaderini teslim etmez. 

Önlerine gelene makam mevki vadederek bu ülkenin yönetimine talip olunur mu? İşte bu Selo, kimdir bu Selo? Bu Selo, Diyarbakır'da 51 Kürt kardeşimizin ölümüne neden olan haindir. 51 Kürt kardeşimizi öldüren bu Selo, şimdi Kılıçdaroğlu, diğerleri, bunu kurtarmak için canhıraş çalışıyorlar. Başaramayacaksınız. Allah'ın izniyle biz geliyoruz yine, başaramayacaksınız. 

"BELKİ İSTANBUL'UN BELLİ SEMTLERİNDEN ALKIŞ ALABİLİRSİN AMA..."

LGBT gibi sapkın adımlara mavi boncuk dağıtarak belki İstanbul'un belli semtlerinden alkış alabilirsin ama bu milletin evlatları bu ülkeyi sana teslim etmez. Bu CHP LGBT'ci mi, HDP LGBT'ci mi, İYİ Parti LGBT'ci mi, o yanlarındaki yavrular, onlar da aynen sessiz kalarak kabul ediyor mu? Fakat AK Parti'ye LGBT sızamaz, MHP'ye sızamaz, Cumhur İttifakı'na sızamaz. Biz ailenin kutsiyetine inanıyoruz. 

"BİZİM SEVGİMİZ GİBİ ÖFKEMİZ DE MİLLETİMİZ İÇİNDİR"

Birileri bizi seçim döneminde havayı biraz germekle suçluyor ama kalkıp da terör örgütünün bu ülkeyi nasıl germek istediğini hiç konuşmuyorlar. Teröristler neler yapıyor, bunu konuşmuyorlar. Biz ülkemizin ve milletimizin menfaatleri söz konusu olduğunda gerekirse dünyayı da yerle bir ederiz. Bizim tıpkı sevgimiz gibi öfkemiz de milletimiz içindir. Kendi adımıza kimseyle kavga etmeyiz. Milletimiz söz konusu olduğunda kimseyi gözümüz görmez. 

"ÇİRKİNLEŞEN TARAF KAYBEDECEĞİNİ ANLAYAN TARAFTIR"

Çirkinleşen taraf kaybedeceğini anlayan taraftır. Kimi FETÖ usulü kaset ile çirkinleşiyor, kimi kürsüde diliyle çirkinleşiyor, kimi sokakta insanımıza sataşarak çirkinleşiyor. Siz ülkemizdeki siyasi iklime bakın ve kimin çirkinleştiğine karar verin.