Muhtarların kavgası kanlı bitti! 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi tutuklandı

31 Mart yerel seçimlerinde mahalle muhtarları da belirlendi. Ancak sonuçlardan memnun olmayan adaylar, bazı bölgelerde itirazlarda bulundu ve gerginlik yaşandı. Arnavutköy'de de 2 muhtar adayı arasında çıkan çatışmada 1 kişi hayatını kaybetti. Olay sonrasında yapılan incelemelerde 4 kişi tutuklandı.

Muhtarların kavgası kanlı bitti! 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi tutuklandı

Arnavutköy Bolluca Merkez Mahallesinde 04.01.2024 saat 01.00 sıralarında iki aileden bir tarafın eski muhtar Ahmet Güleryüz’ü desteklediği, diğer tarafın ise seçimlerde birinci olan ve muhtar seçilen Murat Tepe’yi desteklediği öğrenilmişti.

SİLAHLI ÇATIŞMA YAŞANDI

Seçim sonrası okulda akrabalar arasında çıkan sözlü tartışma büyüyerek sokağa taşarken iki taraf arasında silahlı çatışma çıkmıştı. Silahların çekildiği kavgada Mahmut Dizman (32) ve yoldan geçtiği iddia edilen Mustafa Arslan kurşunların hedefi olmuştu.

4 KİŞİ TUTUKLANDI

Hastaneye kaldırılan Mustafa Arslan hayatını kaybetmişti. Olayla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri 9 şüpheli şahıs yakalandı. Şahıslar hakkında şahıslar hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılabilmesi için Cinayet Büro Amirliği ekiplerince adli makamlara teslim edildi. Emniyette işlemleri biten şahıslar adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen şahıslardan 4’ü tutuklandı 5’de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.