Netanyahu savaş kabinesini feshetmişti! İç savaş açıklaması geldi!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas’ın 7 Ekim’deki saldırısı sonrası kurulan altı üyeli savaş kabinesini feshettiğini açıkladı. Bir süredir ülkede hükümet karşıtı gösteriler düzenlenirken, Binyamin Netanyahu konu ile ilgili açıklama yaptı. Netanyahu, ülkede iç savaş çıkmaması gerektiğini vurguladı.

Netanyahu savaş kabinesini feshetmişti! İç savaş açıklaması geldi!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, hükümet karşıtı gösterileri değerlendirdi. Ülkede iç savaş çıkmaması gerektiğini söyleyen Netanyahu, "Bölünme zayıflıktır, birlik ise zaferin şartıdır." dedi.

Gazze'deki çatışmalarda hayatını kaybeden askerleri anma törenine katılan Netanyahu düzenlediği basın toplantısında, hükümet karşıtı gösterilere değindi.

"KARDEŞLER ARASINDA İÇ SAVAŞ ÇIKMAMALIDIR"

"Kardeşler arasında iç savaş çıkmamalıdır. Bölünme zayıflıktır, birlik ise zaferin şartıdır." diyen Netanyahu, "Birçok cephede savaşıyoruz. Güneyde Hamas'ı ortadan kaldırana ve tüm rehineleri geri alana kadar, kuzeyde halkımız evlerine güvenle dönene kadar. Doğuda İran'ın bizi çembere almasını ve nükleer silah elde etmesini engellemek için uğraşıyoruz." ifadelerini kullandı.

 

ERKEN SEÇİM İÇİN GÖSTERİ DÜZENLENDİ 

Batı Kudüs'teki İsrail meclisi önünde toplanan binlerce İsrailli, Gazze Şeridi’ndeki İsrailli esirlerin geri getirilmesi için anlaşma yapılması, Binyamin Netanyahu başbakanlığındaki hükümetin istifası ve erken seçimlere gidilmesi talebiyle bugün bir kez daha gösteri düzenlemişti.

İsrailliler dün de İsrail meclisi önünde aynı taleplerle gösteri düzenlemişti.