Netflix önce kabul edip sonra vazgeçmişti! Ünlü yönetmenin tartışmalı film Cannes'da!

Usta yönetmen David Cronenberg, Netflix yöneticilerinin önce kabul edip sonra reddettiği projesiyle ilgili konuştu. Yönetmenin yeni filmi The Shrouds, Cannes Film Festivali'nde izleyicilerle buluştu. Ünlü yönetmen filmini eleştirenlere "cahil" ve "aptal" dedi.

Netflix önce kabul edip sonra vazgeçmişti! Ünlü yönetmenin tartışmalı film Cannes'da!

81 yaşındaki yönetmen, gösterim sonrasında üç buçuk dakika boyunca ayakta alkışlanan filmle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bilimkurgu draması, eşinin ölümünden sonra teselli bulamayan tanınmış bir iş insanının, insanların ölen sevdiklerinin mezarlarında çürümesini izlemesini mümkün kılan tartışmalı bir teknoloji icat etmesini konu alıyor.

Cronenberg, dün Cannes'da film için düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, hikayenin bir dizi olarak iyi işleyeceğini öngördüğünü açıkladı.

Yönetmen, ilk bölümün yazımını finanse eden iki Netflix yöneticisiyle konuşmak için Los Angeles'a uçmuş. Yetkililer bu bölümü çok beğenmiş. Ancak ikinci bölümden sonra daha ileri gitmek istemediklerini açıklamışlar.

 

"BU ÇOK HOLLYWOODVARİ BİR ŞEY"

 Cronenberg, Netflix yöneticilerinin kendisine "Bu çok Hollywoodvari bir şey, 'Odada aşık olduğumuz şey bu değil" dediklerini ifade etti. 

Usta yönetmen sözlerine şöyle devam etti:

"Daha sonra, odada aşık oldukları şeyin ben olduğumu hissettim, ki bu çok gurur vericiydi ama senaryo değildi. Bunun ölmesine izin veremeyeceğimi hissettim. 'Bakalım bunu bir filme dönüştürebilecek miyiz' diye düşündüm. Bir dizi olabilir ama olmak zorunda değil"

Filmin başrollerinde Fransız aktör Vincent Cassel, Guy Pearce ve Diane Kruger yer alıyor. Yardımcı rollerdeyse Sandrine Holt, Elizabeth Saunders ve Al Sapienza var.

Cronenberg, çok sevdiği 43 yıllık eşi Carolyn'ı kanserden kaybetmesinin hikayeyi ne kadar derinden etkilediğine de değindi. 

Kanadalı yönetmen, filmini sert yorumlarla eleştirenleri de "cahil" ve "aptal" diye niteledi.