Nevşin Mengü'nün babası Şahin Mengü vefat etti! Şahin Mengü kimdir, kaç yaşında, neden öldü?

Gazeteci Nevşin Mengü'nün babası CHP Eski Milletvekili Avukat Şahin Mengü, hayatını kaybetti. 73 yaşında hayata gözlerini yuman Mengü, evinde düştükten sonra geçirdiği beyin kanaması sonrasında öldü. Peki, Şahin Mengü kimdir? Nevşin Mengü'nün babası Şahin Mengü neden öldü?

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Gazeteci Nevşin Mengü'nün babası CHP Eski Milletvekili Avukat Şahin Mengü, 73 yaşında hayatını kaybetti. Evinde düşerek hayatını  kaybeden Şahin Mengü'nün kim olduğu merak ediliyor. Nevşin Mengü'nün babası Şahin Mengü kimdir? Şahin Mengü ile ilgili merak edilenleri sizin için derledik. Şahin Mengü kaç yaşında, neden öldü? İşte biyografisi...

Şahin Mengü'nün kızı Nevşin Mengü babasının ölüm haberini twitter hesabıdan böyle duyurdu:

Konuyla ilgili açıklama yapan Zafer Partisi Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Türk, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

''Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcımız Burak Mengü'nün muhterem babası CHP eski milletvekili Şahin Mengü, Hakk'a yürümüştür. Merhuma yüce Allah'tan rahmet, aile fertlerine baş sağlığı diliyoruz. Ruhu şad, mekânı cennet olsun, inşallah.''

Şahin Mengü kimdir?

4 Nisan 1948 tarihinde Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde dünyaya gelen Şahin Mengü'nün babasının adı Bekir, annesinin adı Habibe Süreyya'dır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Şahin Mengü, serbest avukat olarak çalışmıştır. Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreterliği ve Türk Eğitim Derneği Genel Başkan Yardımcılığı yapan Mengü, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir. Eski Başbakan Bülent Ecevit'in sıkıyönetim döneminde avukatlığını ve daha sonra CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın avukatlığını üstlenmiştir.Evli ve 2 çocuk babası olan Mengü, 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde CHP'den Manisa Milletvekili seçilmiştir.

Şahin Mengü neden öldü?

Şahin Mengü'nün evinde düştükten sonra kaldırıldığı hastanede tedavi gördüğü sırada vefat ettiği belirtiliyor. Şahin Mengü, evinde düşerek geçirdiği beyin kanaması sonrasında hayatını kaybetti.