Niğde Meteoroloji Müdürlüğü açıkladı! Metrekareye 45,5 kilogram yağmur düştü... Şehir merkezini adeta sel götürdü

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Niğde için yaptığı resmi açıklamanın ardından Niğde merkez ve Niğde'nin ilçelerinde etkili olan şiddetli yağış günlük yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Metrekareye 45,5 kilogram düşen yağış sonrasında birçok köy ve tarımsal arazi zarar gördü. Yetkililer konu ile ilgili detaylı açıklamalarda bulundu.

Niğde Meteoroloji Müdürlüğü açıkladı! Metrekareye 45,5 kilogram yağmur düştü... Şehir merkezini adeta sel götürdü

Niğde Meteoroloji Müdürlüğü'nün verdiği şiddetli yağış uyarısının hemen ardından Niğde'de etkili olan şiddetli yağışlar birçok ilçede ve köyde tarımsal arazilere zarar verdi. Konu ile ilgili açıklama yapan Niğde Meteoroloji Müdürlüğü metrekareye 45,5 kilogram yağmur düştüğünü açıkladı. 

METREKAREYE 45,5 KİLOGRAM YAĞIŞ YAĞDI

Dün meydana gelen, sel ve su baskınlarına neden olan yağışlarda Niğde genelinde metrekareye düşen yağış miktarı 12 ile 45,5 kg arasında değişti. Niğde Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, kent merkezine metrekareye yaklaşık 12 kilogram yağış düşerken, Bor ilçesine 18 kilogram, Altunhisar ilçesine 12 kilogram, Çiftlik ilçesine 45,5 kilogram, merkeze bağlı Bağlama beldesine 15 kilogram ve Uluağaç köyüne ise 12,5 kilogram yağmur yağdı.

Sel ve su baskınlarından zarar gören yerleşim yerlerinde hasar tespit çalışmaları sürerken Niğde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin zarar gören tarım arazilerinde yaptığı incelemelerde ilk belirlemelere göre 150 dekar tarım arazisinin de zarar gördüğü tespit edildi. Niğde İl Özel İdaresi ekipleri ise sel ve heyelan nedeniyle kapanan köy yollarında çalışmalarını tüm hızıyla devam ediyor. Bor ilçesinde selden en fazla etkilenen mahallelerde ise hasar tespit çalışmaları devam ederken zarar gören bölgelerde çalışmalar belediye ekiplerince sürdürülüyor.

 

Niğde Meteoroloji Müdürlüğü açıkladı! Metrekareye 45,5 kilogram yağmur düştü... Şehir merkezini adeta sel götürdü - Resim : 1