Norveç Adalet Bakanı'nın bikinili pozu ülkeyi karıştırdı!

Norveç şu günlerde Adalet Bakanı'nın verdiği bikinili poz ile çalkalanıyor. Ülke gündemine oturan Adalet Bakanı Emilie Enger Mehl konuyla ilgili açıklama yaptı. İşte Norveç Adalet Bakanı'nın o pozu...

Norveçli Bakanın bikinili pozu ülkeyi karıştırdı!

Norveç şu sıralar Adalet Bakanı Emilie Enger Mehl'in bikinili pozuyla çalkalanıyor. Muhalefetin tepkisini çeken Bakan,  açıklama yapmakta gecikmedi. İtalya'daki tatiliyle ülke gündemine oturan Mehl'in açıklamasını haberimizde görebilirsiniz.

Ülke bikinili pozu konuşuyor

Norveç, Adalet Bakanı Enger Mehl'in tatil pozunu konuşuyor. Tatil için İtalya'da bulunan Mehl'in sörf tahtası üzerinde çekilmiş fotoğrafını yayınlaması muhalefetin tepkisine neden oldu. Bakanın can yeleği giymeden sörf tahtası üzerinde olduğuna dikkat çeken muhalefet bunun Norveç yasalarına aykırı olduğunu belirterek Mehl'i eleştiri yağmuruna tuttu.

Kısa sürede sosyal medyada viral oldu

Kısa sürede bu kare ülkenin bir numaralı gündem maddesi haline gelirken söz konusu tartışma sosyal medyada viral oldu.

Mehl'den ilk açıklama geldi

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Mehl suçlamaları reddetti ve kanunları çiğnemediğinin altını çizdi.Muhalefetin yoğun eleştirisine rağmen pek çok Norveçli siyasetçi bakana destek verdi.

Norveç kanunları ne diyor?

Norveç'te sörf yaparken can yeleği takma zorunluluğu bulunuyor. Ancak kıyıya yakın yerlerde sörf yapanlar bu zorunluluktan muaf tutuluyor.

İşte Norveç Adalet Bakanı'nın bikinili pozu: