O ilde vali 7 ayda 39 okul protokolü imzaladı

Devlet - vatandaş işbirliğiyle 7 ay içerisinde 38 okul binasını ile kazandıran Vali Tuncay Sonel, bir okul için daha protokol imzaladı.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: İHA

Depreme karşı riskli okulların yıkılacağı Ordu'da Vali Tuncay Sonel, 41 yeni okul yapımını hedeflemişti. 7 ay içerisinde 38 okul binasını ile kazandıran Vali Tuncay Sonel, bir okul için daha protokol imzaladı.

Aslen Gürgentepeli olup, iş hayatını İstanbul’da sürdüren iş insanı Hasan Bulut ile Altınordu ilçesinde faaliyet gösteren fındık ve inşaat firması sahibi Özcan Şahin tarafından Gürgentepe ilçesi Işıktepe Mahallesi'ne 8 derslikli okul yaptırılacak.

"İki okul kaldı"

‘Işıktepe Rıza Bulut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ adını taşıyacak 8 derslikli okul binasının yapımı için Valilik makamında protokol imza töreni düzenlendi. Törende bir konuşma gerçekleştiren Vali Tuncay Sonel, hedeflerinin devlet-vatandaş işbirliği ile Ordu’da 41 okulun yapımını gerçekleştirmek yaptırmak olduğunu hatırlatarak, “Bugün, 39. okulumuzun protokolünü imzalıyoruz. Hedefimize son iki okul kaldı” dedi.