Öğrenciler ne zaman karne alacak? e-karne ne zaman verilecek? Yüz yüze sınavlar yapılacak mı?

2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk dönemi cuma günü tamamlanıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre lise öğrencilerinin notlarının ikincinci dönem yapılacak yüz yüze sınavlarla belirlenecek. Peki e-karne ne zaman verilecek?

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Türkiye'de 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi Cuma günü tamamlanıyor. Koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitimin yapıldığı dönemin karne notları ise aynı gün e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden görülebilecek.

Bakan Selçuk duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un Twitter'dan yaptığı duyuruya göre, sınavların yapılamadığı dönemde ilk ve ortaokullarda karne notlarının ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecek.
Selçuk, lise öğrencilerinin birinci dönem notlarının ise ikinci dönem yapılacak yüz yüze sınavlarla belirleneceğini ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı ayrıca birinci dönem yapılmış yüz yüze sınavların karne notu değerlendirmesine dahil edilmeyeceğini belirtti. Ancak velilere, 21 Ocak'a kadar okul müdürlüklerine başvurmaları halinde, yapılan sınavlardan alınan puanların karne puanı değerlendirmesine dahil edilmesini isteme seçeneği da sunuldu.