Onur Şener vakasının bir benzeri İstanbul'da yaşandı! İstek parça istedi, hastanelik oldu!

Ankara'da müzisyen Onur Şener'in istek parça cinayetine kurban gittiği olayın bir benzeri İstanbul'da yaşandı. Arkadaşlarıyla eğlence mekanına giden 20 yaşındaki Arda Güner, istek parça çaldırdı. Kendi istek parçası çalmakta olan Mert Öztürk ise, şarkısının değiştirilmesine öfkelenerek Güner'e dehşeti yaşattı.

Onur Şener vakasının bir benzeri İstanbul'da yaşandı! İstek parça istedi, hastanelik oldu!

Onur Şener'in istek parça cinayetine kurban gitmesi Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Olayın bir benzeri İstanbul'da meydana geldi. Arkadaşlarıyla eğlenmek için bir mekana giden Arda Güner, istek parça istemesinin ardından şarkısının değiştirildiğini öne süren Mert Öztürk tarafından darp edildi.

Sabah'tan Arzu Kaya'nın haberine göre; Müzisyen Onur Şener'in istek parça cinayetine kurban gitmesinin yankıları sürerken benzer bir olay da İstanbul Ataşehir'de yaşandı. Geçen yıl Ekim ayında arkadaş grubuyla ünlü bir eğlence mekanına giden 20 yaşındaki Arda Güner, istek parça çaldırdı. Bu sırada kendi istek parçası çalmakta olan ve Güner'in değiştirmesiyle çılgına dönen 25 yaşındaki Mert Öztürk, Güner ve arkadaşlarının bulunduğu masaya gelerek "neden şarkıyı değiştirdin" diye sordu.

Onur Şener vakasının bir benzeri İstanbul'da yaşandı! İstek parça istedi, hastanelik oldu! - Resim : 1

ŞARKIMI NİYE DEĞİŞTİRDİN KAVGASINDA DEHŞET SAÇTI

Kendisinin istek parçasının çaldığını bilmediğini belirten Güner özür dilese de bu Öztürk'ü sakinleştiremedi. Masaya Öztürk'ün de arkadaşı gelip "hayırdır bir sıkıntı mı var" şeklinde soru yöneltmesi ortamı iyice gerdi. Bir sıkıntı olmadığı şeklinde yanıt alan karşı taraf, "bir sıkıntı olup olmayacağına biz karar veririz" diyerek öfke saçtı. İstek parçası değişen adam, parçayı değiştiren Güner'e hem yumruk hem de kafa attı. Garsonların ayırdığı 'istek parça' kavgasında olayı sakinleştirmek istedikçe darp edilen Arda Güner'in burnu kırıldı.

"İSTEK PARÇASINI BİLMEDEN DEĞİŞTİRDİM, ÖZÜR DİLEDİM"

Hastanedeki tedavisinin ardından şikayetçi olan Arda Güner, savcılıkta ifade verdi. 5-6 kişilik arkadaş grubuyla eğlenmeye gidip hastanede geceyi sonlandırdığını anlatan Güner, "Başka masada oturan kişiler istek parça yapmış. Ben onların istek parça yaptığını ve dinlediğini bilmeden şarkıyı değiştirdim. İstek parça yapan kişi masamıza gelip niye şarkıyı değiştirdiğimi sordu. Ben de şarkıyı onun istediğini bilmediğimi söyledim, hatta kendisinden özür diledim" dedi. Sonrasında karşı tarafın kalabalık bir şekilde masalarına gelip hem kendisini hem de bir arkadaşını darp ettiğini ekledi.

4 YIL 6 AYA KADAR HAPİS TALEBİ

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma sonucunda iddianamesini hazırladı. Taraflar arasında istek parça nedeniyle tartışma çıktığını ve Mert Öztürk'ün Arda Güner'i kafa atarak darp edip burnundaki kemiği kırdığını belirten savcılık "kasten yaralama" suçundan 4 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açtı.

Şüphelinin yargılanmasına önümüzdeki günlerde Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'nde başlanacak.

Ankara'da müzisyen Onur Şener istek parça kavgası yüzünden öldürülmüş ve Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşmüştü.