Ordu ve çevre iller için resmi uyarı geldi! Cumartesi günü gelecek, kapıyı pencereyi titretip sonra gidecek... Önleminizi alın

Ordu ve çevre iller için resmi uyarı geldi. Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü uyardı, son hızla geliyor. Cumartesi günü gelecek, kapıyı pencereyi titretip sonra gidecek. Herkes önlemini alsın.

Ordu ve çevre iller için resmi uyarı geldi! Cumartesi günü gelecek, kapıyı pencereyi titretip sonra gidecek... Önleminizi alın

Ordu ve çevre illeri için resmi uyarı geldi. Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü tarafından verilen resmi uyarıya göre, Ordu ve çevre illerinde cumartesi gününden itibaren şiddetli fırtına ve yağış beklentisi mevcut. 

YER YER HAMLELİ FIRTINA BEKLENİYOR

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, Ordu için fırtına uyarısında bulundu. Uyarı sonrası Ordu Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre, 11 Mayıs Cumartesi günü ilimizin iç kesimlerinde beklenen rüzgarın güney yönünden rüzgar ve fırtına (saatte 50-80 kilometre) ve yer yer hamleli kuvvetli fırtına (saatte 80-90 kilometre) şeklinde esmesi beklenmektedir.

Fırtına nedeniyle yaşanabilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar ve baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, çan ve mal kaybının önlenmesi için halkımızın uyarılması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.