Ordu'da kahreden kaza! Hafif ticari araç 300 metrelik uçurumdan yuvarlandı: Ortaya çıkan detay yürekleri yaktı

Ordu'nun Çaybaşı ilçesinde yolun kayganlaşması nedeniyle sürücünün kontrolünü kaybettiği hafif ticari araç, yoldan çıktıktan sonra ağaca çarpıp 300 metrelik uçurumdan yuvarlandı. Feci kazada doğumuna 1 ay kalan hamile kadın, karnındaki bebeğinin yanı sıra 2 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi ağır yaralandı.

Ordu'da kahreden kaza! Hafif ticari araç 300 metrelik uçurumdan yuvarlandı: Ortaya çıkan detay yürekleri yaktı

Alınan bilgilere göre feci kaza, Çaybaşı ilçesine bağlı Eğribel Mahallesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Dursun Sağlam (71) hakimiyetindeki 55 DS 258 plakalı hafif ticari araç zeminin kaygan olmasından dolayı sürücüsünün kontrolünden çıkarak yaklaşık önce bir ağaca ardından 300 metrelik uçurumdan yuvarlandı.

OLAY YERİNDE CAN VERDİLER

Kazayı gören çevredeki vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. Kıs sürede olay yerine çok sayıda ambulans ve sağlık ekipleri ise Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri geldi. Sağlık ekiplerinin yaptıkları ilk incelemede araçta yolcu olarak bulunan Mustafa Çakır (73) ve Fatma Çakır (63) isimli şahsıların olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi.

YARALILAR HASTANEYE KALDIRILDI

Kazada yaralanan araç sürücüsü Dursun Sağlam ile oğlu Seyfettin Sağlam (42) olay yerindeki ilk müdahalelerin ardından Ünye Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

HAMİLE KADINDAN KAHREDEN HABER

Kazadan ağır yaralı olarak kurtarılan hamile Cemile Sağlam (40), Ünye’de bulunan özel bir hastaneye kaldırıldı. Anne ve bebeği, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.Kazada acı detay ortaya çıktı.

Ordu'da kahreden kaza! Hafif ticari araç 300 metrelik uçurumdan yuvarlandı: Ortaya çıkan detay yürekleri yaktı - Resim : 1

DOĞUMUNA 1 AY KALMIŞTI

Kazada hayatını kaybeden Cemile Sağlam’ın ilk çocuğunun doğumuna 1 ay kaldığı, yaklaşık 1,5 sene önce evlendiğini ve son kontrolleri için Ünye Devlet Hastanesi'ne ailesiyle birlikte gittiği öğrenildi.

Kazada yaralanan kayınpederi ve kayınçosunun son durumunu anlatan Bilal Köksal, “Biz Samsun Çarşamba’da yaşıyoruz. Eşimi 'bir kaza var diyerek' aramışlar. Biz hastaneye geldiğimizde kayınpederim ve kayınçom sarı alanda yatıyordu. Diğer vefat edenler olay yerinde hayatını kaybetmiş. Kayınçom Seyfettin Sağlam’ın iç kanama geçirdiğini ve kayınpederim Dursun Sağlam’ın kalçasında kırık olduğunu söylediler. Onlar da Ünye’ye hem evin ihtiyaçları hem de gelinimiz Cemile Sağlam hamile olduğu için kontrol nedeniyle hastaneye gidiyorlardı. Muhtemelen yolda çiğse olduğu için büyük ihtimalle aracın kaydığını düşünüyoruz. Kayınpederimde olayı hatırlamadığını söyledi. Gelin hanımımız yaklaşık bir buçuk senelik evliydi. Zaten ilk çocuğuna hamileydi. Çocuğu kurtarmak istemişler ama oda vefat etmiş. Eşi Seyfettin Sağlam’ında Ordu Üniversitesi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiğini söylediler” dedi.

Jandarma ekipleri kazayla ilgili incelemelerini sürdürüyor.