Ormanlık ve kırsal alanlara yerleştirilen fotokapan yardımı ile vahşi doğanın vahşi hayvanlarının yaşamları kayıt altına alınıyor. Kırıkkale'de ormanlık bir bölgeye yerleştirilen fotokapan sayesinde bu kez ormanların hayaleti kayıt altına alındı.
FOTOKAPANLA TAKİP EDİLİYOR
Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Kırıkkale Şubesi, ormanlık ve kırsal alanlarda bulunan yaban hayatı fotokapanlarla takip ediyor.
DOĞAL ORTAMINDA GÖRÜNTÜLENDİ
,Fotokapanlar sayesinde canlıların doğal ortamdaki popülasyonuna ilişkin bilgiler ediniliyor.
ONLARCASI KAYIT ALTINA ALINIYOR
Bölgede yaşayan vaşak, karaca, kurt, tavşan, su samuru, tilki ve yaban domuzunun görüntüleri fotokapanlarla kayıt altına alınıyor. Görüntülerde, hayvanların günlük yaşamları ve beslenmeleri yer alıyor. Kaçak avcılıkla mücadele de kullanılan fotokapanların yerleri farklı periyotlarla değiştiriliyor.