Otogar'da tam kapanma telaşı! Ek sefer koydular...

Koronavirüs vaka sayılarındaki artışın ardından açıklanan 3 haftalık tam kapanma kararının ardından vatandaşlar otogara koştu. Firmalar yoğunluğa ek seferler koyarak çözüm üretmeye çalışıyor.

Otogar'da tam kapanma telaşı! Ek sefer koydular...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son gerçeklşetirilen Kabine Toplantısı sonrası açıkladığı 3 haftalık tam kapanma kararının ardından İstanbul'daki otogarda yoğunluk artarak devam ediyor. Biletler tamamen satılınca firmalar ek sefer koymaya başladı.

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek olan tam kapanma öncesi, İstanbul'un birçok noktasındaki yoğunluk devam ediyor. Yasak başlamadan memleketlerine gitmek isteyenler, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'na adeta akın ediyor. Otobüs firmaları oluşan yoğunluktan memnun, ek sefer koymaya başladıklarını söylüyor. Bazı firma yetkilileri ise, "Arife günleri oluşan yoğunluğun aynısı. 1 senedir bu kadar yoğun olmamıştı otogar" dedi.

Özel bir otobüs firmasında çalışan Kaptan Albay, "Şu anda bayram üzeri olduğu için bir de yasaklar geldiği için yoğunluk çok yüksek. Herkes çoluğunu çocuğunu aldı kaçıyor. Yoğunluk çok o yüzden. Bu 2 gündür bilet satışları da çok güzel. Yoğunluk çok, bilet satışlarında da patlama var" diye konuştu.

12 yıldır özel bir otobüs firmasında çalışan Adnan Ayhan ise, "Şu iki gündür aşırı yoğunluk var yasaktan dolayı. Bir yıldır ilk defa arabamız bu şekilde doluyor. Bir yıldır bu kadar yoğun olmamıştı. Herkes kaçıyor. Ailesine, memleketine gidiyor. Tam bir bayram arifesi diyebilirim. Eskiden arife günleri böyle dolu olurdu. Aynı o zamanlardaki gibi" şeklinde konuştu.

Oğlu ile Malatya'ya gidecek olan Kaan Çorak, "Uzun süre evde kalmak istemiyoruz. Ailemizi görmek istedik. O yüzden gitmek istedik yani. Bileti 2 gün önce aldım. Bileti almak çok zor oldu. Son koltukları aldık diyebilirim yani. Ama mecburuz ne yapalım" şeklinde konuştu.