Özgür Özel, il başkanlarının talebini kabul etti! Hazırlıklara başlandı

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, sosyal medya hesabında yaş çay alım fiyatının düşüklüğüne dikkat çekerek, Rize, Artvin, Trabzon, Giresun, Ordu ve Samsun il başkanlarının ortak miting talebini Genel Başkan Özgür Özel'in kabul ettiğini duyurdu. 1 Haziran'da gerçekleşmesi beklenen mitingde, çay üreticilerinin sorunları ve çözüm önerileri gündeme getirilecek.

Özgür Özel, il başkanlarının talebini kabul etti! Hazırlıklara başlandı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul'daki "Büyük Eğitim Mitingi"nin ardından bu hafta sonu Ankara'da "Büyük Emekli Mitingi" düzenleyecek. Üçüncü miting adresi ise Rize olacak. Karadeniz bölgesindeki CHP örgütleri, çay üreticilerinin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla düzenlenecek "Çay Mitingi" için hazırlıklara başladı.

İL BAŞKANLARI TALEP ETTİ

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla açıklanan yaş çay alım fiyatının düşüklüğü nedeniyle bölge il başkanlarının ortak miting talebi olduğunu bildirdi. Deniz, “CHP Rize, Artvin, Trabzon, Giresun, Ordu ve Samsun İl Başkanlarının Rize’de Çay Mitingi yapılması ortak talebi, Genel Başkanımız Özgür Özel tarafından kabul edilerek haziran ayının ilk haftasında, Rize’de bölgesel Çay Mitingi yapılması programlanmıştır.” dedi.

MİTİNGİN 1 HAZİRAN'DA YAPILMASI BEKLENİYOR
CHP lideri Özgür Özel’in katılımıyla yapılacak olan mitingin 1 Haziran Cumartesi günü düzenlenmesi bekleniyor. Özel ve bölgedeki il başkanları, çay üreticilerinin taleplerini ve sorunlarını dile getirmek üzere Rize'de sahaya inecekler. Mitingde, üreticilerin yaşadığı sorunlara dikkat çekilmesi ve çözüm önerilerinin sunulması planlanıyor.

"25 LİRANIN ALTINDAKİ HER FİYAT EMEK SÖMÜRÜSÜDÜR"
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçim kampanya döneminde Rize’nin Pazar ilçesinde yaptığı mitingde çay üreticisinin sorunlarına dikkat çekmiş ve yaş çay alım fiyatına ilişkin değerlendirmede bulunmuştu. Özel, "Hayat pahalandı, bu şartlar altında taban fiyat, bu sene en az 25 lira olarak ilan edilmelidir. 25 liranın altındaki her fiyat emek sömürüsüdür, Pazar’ın, Rize'nin çorbasından, aşından eksiltmektir." ifadelerini kullanmıştı.