Bu ne korona salgını, bu ne direk dansı!

Ankara'da müzikli mekanlara yasak gelmesinin ardından ruhsatlarını kafeye ya da restorana çeviren işletmeler yine aynı faaliyetlerine devam ediyor. Bu şekilde ruhsat değişikliği yapan bir pavyona yapılan bir baskında ayağındaki terlikle direk dansı yapmaya çalışan bir adam görüntülendi.

Google Haberlere Abone ol

İçişleri Bakanlığı’nın, Covid 19 salgını süresince kapalı olması gereken gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulüplerinin ruhsatlarını kafe, restoran, lokanta vb. olarak değiştirerek eski faaliyetlerine devam etmesi üzerine harekete geçmişti. Bakanlık 81 İl Valiliğine “Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri” konulu genelge göndermişti.

 Genelgeye göre, 15 Mart 2020 tarihinden önce ruhsatı gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü olan, bu tarihten sonra ruhsatını kafe, restoran, lokanta şeklinde değiştirenlere yönelik denetimler yoğunlaştırılmıştı. Ancak Ankara’da bu kuralı tanımayan işletmeler gece eğlencesine devam ediyor. Bu yerlerde koronavirüse karşı önlemler de alınmıyor.