Dünya bu fotoğrafı konuşuyor! Tüm sırları ortaya saçıldı!

FBI, ormanlık alan içerisinde bulunan ve çevresinde tek bir ev bile bulunmayan milyonlarca dolar değerindeki izole malikaneye baskın yaptı. "Kapıyı kibarca çalmadık" diyen yetkililer, kırıp geçtikleri kapının ardından dünyanın konuştuğu tutuklamayı gerçekleştirdi.

Pedofil milyarder Jeffrey Epstein'in sağ kolu olarak nitelendirilen Ghislaine Maxwell'in Buckingham Sarayı'ndaki tahtta, adı taciz skandalına karışmış bir başka isim olan oyuncu Kevin Spacey ile birlikte çekildiği fotoğraf ortaya çıktı.

Buckingham Sarayı'nda çekilmiş bu fotoğrafın çıkması Epstein skandalına yönelik gözlerin bir kez daha Kraliyet ailesine çevrilmesine neden oldu.

Daily Telegraph'ın Cumartesi yayımladığı fotoğrafta, daha önce cinsel taciz suçlamalarıyla gündeme gelen ünlü oyuncu Kevin Spacey, Maxwell ile Londra'daki resmi konutta birlikte görünüyor. Fotoğrafın 2002 yılında çekilmiş olduğu düşünülüyor.

Spacey'ye yöneltilen suçlamaların ardından oyuncunun House of Cards dizisindeki rolüne son verilmişti. Kevin Spacey de hakkındaki cinsel saldırı ve istismar suçlamaları reddetse de oyunculuk kariyeri Kasım 2017'de yıkıma uğramıştı.

Öte yandan Spacey ve Maxwell'in o dönem neden Buckingham Sarayı'nda bulunduğu belirsizliğini koruyor. İkilinin taht odasına Prens Andrew tarafından davet edilmiş olabileceği düşünülüyor.

Prens Andrew'un da üstünde Epstein ile olan ilişkisinin detaylarını açıklama konusunda kamu baskısı bulunuyor. Virginia Roberts Giuffre, Prens Andrew'a yönelik suçlamalarda bulunmuştu.

Hem Buckingham Sarayı'nın hem de Prens Andrew'un sözcüsünün fotoğrafa dair açıklama yapmayı reddettiği aktarıldı.

CNN'in Kraliyet muhabirlerinden Max Foster, bahsi geçen fotoğrafta yer alan tahtın monarşinin otoritesini simgelediği ve bu nedenle kimsenin tahta oturmaya izni olmadığını belirtti.