Pendik'te 22 yaşındaki genç 9.kattan atlayarak intihar etti! Telefonunda yüklü olan "Mavi Balina" adlı oyun dikkat çekti

İstanbul Pendik'te yaşayan 22 yaşındaki Fatih Çakmak, 10 katlı bir apartmanın 9. katından atlayarak intihar etti. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler tarafından, gencin cansız bedeni adli tıp morguna kaldırılırken, Çakmak'ın telefonunda "Mavi Balina" adlı oyunun yüklü olduğu ve intihar sebebinin bu oyun olduğu üzerinde duruluyor.

Pendik'te 22 yaşındaki genç 9.kattan atlayarak intihar etti! Telefonunda yüklü olan "Mavi Balina" adlı oyun dikkat çekti

İstanbul Pendik'te yaşayan 22 yaşındaki Fatih Çakmak isimli genç, 10 katlı bir apartmanın 9. katından atlayarak intihar etti. Nedeninin ise, dünyada bir çok gencin intiharına neden olan "Mavi Balina" isimli oyun olduğu ileri sürüldü. 

Pendik ilçesi Kavakpınar Mahallesi Yağdeller Sokak’ta meydana gelen olayda, edinilen bilgiye göre, 10 katlı bir apartmanın 9. katında yaşadığı öğrenilen Fatih Çakmak (22) isimli genç, apartmanın 9. katından atlayarak intihar etti. Olayı gören kişilerin durumu 112’ye bildirilmesi üzerine olay yerine olay yeri inceleme polisleri ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekiplerin yaptığı incelemenin ardında şahsın cansız bedeni adli tıp morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Pendik'te 22 yaşındaki genç 9.kattan atlayarak intihar etti! Telefonunda yüklü olan "Mavi Balina" adlı oyun dikkat çekti - Resim : 1

İntihar eden kişinin telefonunda Mavi Balina adlı oyunun yüklü olduğu ve intihar sebebinin bu oyun olduğu üzerinde duruluyor. Çakmak'ın psikolojik tedavi amaçlı ilaçlar kullandığı da öğrenildi.

MAVİ BALİNA OYUNU NEDİR?

Dünya çapında çok sayıda kişinin intiharına neden olmuş olabileceği belirtilen oyundan kurtulanlar, Mavi Balina için ne diyor? Oyun nasıl oynanıyor?

Bu oyuna bir şekilde katılan kişilerden, çoğu şiddet içeren 50 talimatı yerine getirmesi isteniyor.

50 günlük bir süreyi kapsayan bu komutlar arasında derin olmayacak şekliyle kol ve bacakların kesilmesi, belirli bir süre boyunca kimse ile görüşülmemesi, yüksek sesli olarak müzik dinlenilmesi gibi aşamalar yer alıyor.
50. günün sonunda ise kişiye son aşama olan "yüksekten atlayarak ya da kendini asarak" intihar etme komutu veriliyor.
"Mavi Balina" adlı oyunda yönetici konumunda olan kişilerin, kişisel bilgilerini ele geçirdikleri kurbanlarına şantaj da yaptığı bu şekilde oyunda kalmaya zorladıkları ifade ediliyor.