Piyanist İklim Tamkan'dan 'Fırat Tanış' açıklaması: "Şiddet, tehdit, ısrarlı takip nedeniyle uzaklaştırma kararı aldırdım"

Oyuncu Fırat Tanış'ın eski sevgilisi İklim Tamkan, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajla magazin gündemine damga vurdu. Piyanist İklim Tamkan, şiddet iddiaları sonrası ayrıldığı Fırat Tanış hakkında tehdit ve ısrarlı takip nedeniyle uzaklaştırma kararı aldırdı.

Piyanist İklim Tamkan'dan 'Fırat Tanış' açıklaması: "Şiddet, tehdit, ısrarlı takip nedeniyle uzaklaştırma kararı aldırdım"

Bir dönem ünlü oyuncu Fırat Tanış'la aşk yaşayan piyanist İklim Tamkan, yaptığı açıklamayla şaşırttı. Tamkan, Eylül 2023'te beraberliğini sonlandırdığı oyuncu Fırat Tanış hakkında uzaklaştırma kararı aldığını duyurdu.

Tamkan, Eylül 2023'te beraberliğini sonlandırdığı oyuncu Fırat Tanış hakkında uzaklaştırma kararı aldığını duyurdu.

Tanış hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığını ifade eden Tamkan'ın sosyal medyadan yaptığı açıklama şu şekilde:

"AĞIR PSİKOLOJİK ŞİDDET"

"Eylül ayı sonunda beraberliğimi sonlandırdığım Nuri Fırat TANIŞ’ın ayrılık sonrasında beni, ailemi ve yakınlarımı içine çektiği süregelen ağır psikolojik şiddet, tehdit, ısrarlı takip sarmalına karşı uzaklaştırma kararı almış bulunuyorum.

"DERİN YARALAR AÇTI"

Yaşadığım bu tecrübe benim için 'yanlış bir seçimdi' deyip geçemeyeceğim kadar yıpratıcı ve ürkütücü, sürreal bir hikayeye dönüşmüştür. Maruz kaldığım şiddet sarmalı bana, aileme ve yakın çevreme şu ana dek hiç karşılaşmadığımız, tanık olmadığımız tarifi ve tahmini mümkün olmayan hisler yaşatmış ve bizde derin yaralar açmıştır.

Piyanist İklim Tamkan'dan 'Fırat Tanış' açıklaması: "Şiddet, tehdit, ısrarlı takip nedeniyle uzaklaştırma kararı aldırdım" - Resim : 1

"KAMUOYU İLE PAYLAŞMA ZORUNLULUĞUM VAR"

Daima her türlü canlıya sevgi ve saygıyla yaklaşmayı ilke edinmiş biri olarak böylesi bir durumda toplumsal, ahlaki ve vicdani sorumluluk taşıdığımın farkındayım. İnandığım değerler, öz saygım ve öngörülerim bu kişinin bir şiddet faili olduğu bilgisini hemcinslerimle ve kamuoyu ile paylaşma zorunluluğunu doğurdu.

Bu şiddet zincirini kırmayı bir sorumluluk olarak görüyorum ve bu zincirin sessiz bir halkası olmayı reddediyorum. Uzaklaştırma kararının, gördüğüm şiddet sonrasında bozulan ruh ve beden sağlığıma tekrar kavuşma sürecinde önemli bir rol oynayacağına inanıyorum.

Şahsın beni maruz bırakmış olduğu eylemler kişilik haklarıma açıkça bir saldırıdır ve Türk Ceza Kanunu kapsamında birden fazla suçun konusunu oluşturabilecek niteliktedir.

"BOYUN EĞMEYİ REDDEDİYORUM"

İçinde yaşadığımız toplumun her hücresine nüfuz etmiş erkek egemen zihniyetin davranış kalıplarına ve yargılarına boyun eğmeyi reddediyorum.

Yaşadığım bu korkunç sürecin bende yaratmış olduğu tahribatı tümüyle onarabilecek hiçbir merci olduğunu düşünmüyorum. Özetle, bu eylem epeydir gölgede kalmış bir gerçeğin günyüzüne çıkarılmasından ibarettir. Maruz kaldığım psikolojik şiddet, tehdit ve ısrarlı takip sarmalı fail tarafından sonlandırılmadığı takdirde eken biçecektir, eden bulacaktır. Çünkü hiç korkmuyorum."