Skandal! İki aylık bebeğini polise fırlattı!

Polisten kaçalı şüpheli kovalamaca esnasında kucağında bulunan iki aylık bebeği polislerin üzerine fırlattı.

Google Haberlere Abone ol

Amerika yine skandal bir polis kovalamacasına tanık oldu. Çevirme sırasında polisten kaçan John Henry James III, kovalamaca başlayınca iki aylık bebeğini polis memuruna fırlattı. Otuz iki yaşındaki James, bu hamlesine rağmen yakalandı.

Yetkililer, 26 Mayıs'ta akşam saatlerinde James'in bir çevirmeden kaçtığını ve bunun ardından kovalamacanın başladığını bildirdi. Yaklaşık 40 dakika süren takibin ardından James, aracından inip kucağında bebeğiyle bir binaya girdi.

Ancak polis ekipleri, köşeye sıkışan James'in dışarı çıkıp çocuğu fırlattığını ve tekrar koşmaya başladığını kaydetti.

Yetkililer bunun ardından zanlının yakalandığını, boğuşma esnasında polis memurlarını tekmelediğini ve ısırdığını bildirdi.

Yayımlanan kovalamaca görüntülerinde bebeğin fırlatılışı yok. Ancak bir polis memurunun bebeği kucakladığı ve diğerlerinin James'i kelepçelemeye çalıştığı görülüyor.

Bebeği yakalayan Jacob Curry, o anları şöyle anlattı: Şimdiye kadar çılgınca şeyler gördüm ama bu kesinlikle üst sıralarda. Biraz garipti.

O an adamı yakalamak için yapabileceğim pek bir şey yoktu çünkü kucağında bebek vardı. Hiç aldırış etmeden arkasını döndü ve bebeği yaklaşık iki metreden öteden bana fırlattı. Neyse ki çocuğu James düşmeden veya başka bir otomobile binmeden önce alabildik.

Şerif Eric Flowers da "Bize bir bebek fırlattıktan sonra size nazik davranmamızı bekleyemezsiniz" dedi.

Herhangi bir kefalet bedeli belirlenmeyen James, ağır çocuk istismarı, memura ağır saldırı, dikkatsiz araç kullanma ve tutuklamaya karşı gelme suçlamalarıyla karşı karşıya.

Kaynak: IndyTurk