Prof. Dr. Naci Görür kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte Naci Görür’ün biyografisi!

Deprem açıklamaları ve uyarıları ile sık sık gündeme gelen Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, tv100’de Candaş Tolga Işık’ın Az Önce Konuştum Deprem Özel programıyla gündeme geliyor. Kahramanmaraş depremleri ile beklenen büyük İstanbul depremi ile ilgili açıklamaları ile gündemden düşmeyen Prof. Dr. Naci Görür’ün biyografisi merak ediliyor. Peki, Prof. Dr. Naci Görür kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte Naci Görür’ün biyografisi…

Prof. Dr. Naci Görür kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte Naci Görür’ün biyografisi!

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerle gündem olan, beklenen büyük İstanbul depremiyle ilgili açıklamalarıyla adından sıkça söz ettiren Prof. Dr. Naci Görür’ün hayatı ve kariyeri merak ediliyor.

PROF. DR. NACİ GÖRÜR KİMDİR, NERELİ?

Prof. Dr. Naci Görür 1947 yılında Elazığ'da dünyaya geldi. Aslen de Elazığlı olan Görür, 1967'de İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü'nde lisans ve 1971'de yüksek lisans öğrenimini tamamladıktan sonra 1973'e kadar İTÜ'de öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1977'de Milli Eğitim Bakanlığı bursu ile İngiltere'de Imperial College of London'da doktora yaptı.

Naci Görür 1978'de Türkiye'ye dönerek İTÜ'de 1983'te doçent, 1989'da profesör oldu. 1983 yılında, 40 yaşını aşmamış, parlak bilim insanlarına verilen TÜBİTAK Teşvik Ödülü'nü kazandı. 2004'te İstanbul NATO Zirvesi'nde verilen Barış ve Güvenlik İçin Bilim Ödülü'nü (NATO Bilim Ödülü) aldı.