Rasim Öztekin'in eşi Esra Kazancıbaşı'dan Demet Akbağ'a sert yanıt: “Gerçeği yansıtmıyor”

Usta sanatçı Rasim Öztekin, geçtiğimiz hafta geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Acı haber sonrası oyuncu Demet Akbağ, "Covid-19 sebebiyle olması gereken bir ameliyatı da galiba ihmal etmiş" açıklamasında bulunmuştu. Akbağ’ın bu sözleri üzerine Öztekin'in eşi açıklamada bulundu.

Kaynak: tv100.com

Tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin, 7 Mart Pazar günü kalp krizi geçirdi. Beykoz Devlet Hastanesi'nde acil olarak müdahale edilen sanatçı, ardından Dr. Siyami Ersek Hastanesi'ne nakledildi. Ancak Öztekin, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ölümü ile sanat camiasını yasan boğan usta sanatçının cenazesi önce Galatasaray Lisesi'ne ardından da Beyoğlu'ndaki Ses Tiyatrosu'na getirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Öztekin için Ses Tiyatrosu'nda anma töreni düzenlendi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da törene katıldı. Tören sonrasında usta oyuncu, kılınan cenaze namazına müteakip Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.

"OLMASI GEREKEN BİR AMELİYATI İHMAL ETMİŞ"

Oyuncu Demet Akbağ, Öztekin'in vefatı sonrasında çarpıcı bir açıklamada bulundu. Akbağ, "Çok kötü bir gün geçirdim, çok ağladım. O yüzden söylenecek bir şey yok. Çok genç kaybettik Rasim'ciğimi. Çok üzgünüz hepimiz.