Refah sınırında İsrail-Mısır arasında çatışma! 1 Mısır askeri öldürüldü

İsrail ordusu tarafından yapılan açıklamaya göre, İsrail ile Mısır askerleri arasında Refah Sınır Kapısı yakınında çatışma çıktı. Çıkan çatışma sonucunda bir sınırda güvenliği sağlamakla görevli bir Mısır askerinin öldürüldüğü belirtildi.

Refah sınırında İsrail-Mısır arasında çatışma! 1 Mısır askeri öldürüldü

İsrail ordusundan bugün yapılan yazılı açıklamada, Refah Sınır Kapısı'nda Mısır askerleri ile İsrail askerleri arasında çatışma yaşandığı belirtildi.

SİLAHLI ÇATIŞMA YAŞANDI

Açıklamada, olayın soruşturulduğu ve Mısır tarafıyla diyalogun devam ettiği vurgulanarak, "Birkaç saat önce Mısır sınırında bir silahlı çatışma meydana geldi, olay soruşturma altında, Mısır tarafıyla diyalog sürüyor” denildi. İsrail basını, çatışmada bir Mısır askerinin öldüğünü ileri sürdü. Haberlerde ayrıca çatışmanın Mısır askerleri tarafından başlatıldığı iddia edildi.

MISIR'DAN ÖLDÜRÜLEN ASKER AÇIKLAMASI

Mısır askeri sözcüsü, bir askeri personelin çatışmada öldürüldüğünü doğrulayarak soruşturmanın devam ettiğini açıkladı. Askerin sınır güvenliği personellerinden biri olduğu belirtildi.

İSRAİL ORDUSU  FİLİSTİNLİLERİ UYARMIŞTI

İsrail ordusu, 6 Mayıs'ta yaptığı açıklamada, zorla yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı Refah'ın doğusundaki bazı mahallelerin boşaltılması uyarısında bulunmuştu. Bunun ardından 7 Mayıs'ta İsrail ordusu, Gazze'nin Refah bölgesine kara saldırısı başlatarak Mısır'la olan sınır kapısının Gazze tarafını ele geçirdiğini duyurmuştu.