Rıdvan Dilmen: Fenerbahçe topu Barcelona ve City gibi rakibine verdi

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, 90 dakikası nefes nefese geçen Fenerbahçe - Alanyaspor maçını değerlendirdi. Dilmen, maçın ilk yarısını "İki takım da birbirinden korkuyor" diye özetledi.

Kaynak: tv100.com

Rıdvan Dilmen maçın ilk 45 dakikasını şu cümlelerle özetledi: ""Şu tempoda altı sarı kart çok. Alanyaspor takımı çok öz güven kazanmış bir takım ve şu anda bugün kazansa 33 puanla 2. oluyor. Alanyaspor takımı son dört deplasmanından puan alamamış ve şampiyonluk yarışında. Ligimizi çok iyi anlatıyor değil mi bu?"

Ligde herkes her yerde olabilir. Fenerbahçe'de geçen haftaki maçın performansına göre bir kadro çıkarmış hoca örneğin; Sinan, doğru bir karar almış.

"Fenerbahçe’yi bozdu gol. Zor bir maç olacağı belli. Gol Alanyaspor'u da bozdu. İlk başta iki takım da birbirinden korkuyordu. Sinan kaleye vurdum demesin orta açtı. Sonuçta şık bir gol oldu."

"Fenerbahçe olarak 45+’ları bitiremezsiniz. İkinciyi atmanız lazım. Pas sayılarına baktığınız zaman 80-100 pas rakip fazladır. Golden sonra Alanyaspor tek kale oynuyor. Orta bayraklarda kale olsa Alanyaspor 5-1 öndeydi. Anlaşılan şu ki Fenerbahçe önde baskı yapmayacak, o zaman savunmayı ikinci bölgeye çıkarmalı"