RTÜK Başkanı Şahin’den, İlhan Taşcı'ya jet 'Geççek' yanıtı

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, CHP'li RTÜK üyesi İlhan Taşçı'nın, Tarkan’ın yeni şarkısı 'Geççek' ve Sezen Aksu ile ilgili iddiasını yalanladı. Şahin, 'Sezen Aksu'nun şarkısına dair RTÜK'ün hiçbir şekilde TV'lere bir talimatı olmamıştır.' dedi.

RTÜK Başkanı Şahin’den, İlhan Taşcı'ya jet 'Geççek' yanıtı

CHP'li RTÜK üyesi İlhan Taşçı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, RTÜK'ün Sezen Aksu'yu yayınlamayın talimatı verdiğini iddia etti. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin CHP'li İlhan Taşçı'nın iddialarını yalandı. Şahin, "Sizin de çok iyi bildiğiniz gibi Sezen Aksu'nun şarkısına dair RTÜK'ün hiçbir şekilde TV'lere bir talimatı olmamıştır!" ifadelerini kullandı.

RTÜK Üyesi İlhan Taşcı, Tarkan’ın “Geççek” şarkısının gündem olmasının ardından Twitter'dan "RTÜK, sevgili Tarkan'ın müthiş şarkısını sessizce, sarayı pür dikkat dinliyor televizyonlara göstermeyin talimatı verip vermemek için! Hatırlatalım RTÜK kanallara Sezen Aksu’yu yayınlamayın talimatı vermiş, Erdoğan ‘Muhatabım Sezen Aksu değildir’ deyince de açığa düşmüştü" paylaşımını yaptı.

RTÜK Başkanı Şahin'den jet yalanlama

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'den İlhan Taşcı'ya yanıt gecikmedi. Şahin, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda şunları söyledi;

"Devamlı kamuoyunu yanlış bilgilendirme alışkanlığınıza cevap vermek normalde huyum değildir ama hayal dünyanıza inananlar olduğu için cevap veriyorum. Sizin de çok iyi bildiğiniz gibi Sezen Aksu'nun şarkısına dair RTÜK'ün hiçbir şekilde TV'lere bir talimatı olmamıştır!"

RTÜK Başkanı Şahin’den, İlhan Taşcı'ya jet 'Geççek' yanıtı - Resim : 2