Bu kez Maremisti köyünü bombaladılar! tv100 ekibi o bombalanan köyü görüntüledi...

Rus uçaklarının bu seferki hedefi bir tavuk çiftliği ve çevresindeki 15 ev oldu. Uçaklar İdlib'e bağlı Maremisti köyünde sivil halkın oturduğu evlerin üzerine bombaladı. tv100 haber ekibinden Burak Ersemiz ve Fatih Günal, katliamdan 6 saat sonra bombalanan çiftliğe ulaştı.

Kaynak: tv100-İHA

Suriye'de Esad rejimine destek veren Rus savaş uçakları, İdlib'in kuzeyindeki Maaret Masrin bölgesinde bir tavuk çiftliğine sığınan sivilleri hedef aldı.

Suriye'de Esad rejimine destek veren Rus savaş uçakları, İdlib'in kuzeyindeki Maaret Masrin bölgesinde bir tavuk çiftliğine sığınan sivilleri hedef aldı. Saldırıda 15 sivilin hayatını kaybettiği, 20 sivilin yaralandığı açıklandı.

Suriye'de Esad rejimine destek veren Rus savaş uçakları, İdlib'in kuzeyindeki Maaret Masrin bölgesinde sivillerin sığındığı bir tavuk çiftliğine iki hava saldırısı düzenledi. İdlib'de sivil savunma yetkilileri yaptığı açıklamada, birkaç ailenin hedef alındığı saldırıda 5'i kadın 2'si çocuk olmak üzere 15 sivilin hayatını kaybettiğini, 20 sivilin yaralandığını söyledi. Açıklamada, bölgede büyük yıkıma yol açan saldırı nedeniyle sivil savunma ekiplerinin geceden sabaha kadar enkaz altında kalanları çıkartmak için çalışmalarını sürdürdüğü ifade edildi.