Sadece Almanlara has 7 tuhaf davranış

Almanları ne kadar tanıyoruz? Kuzeyli soğuk Avrupalı insanlar olarak bildiğimiz Almanların herkesi şaşırtan davranışları da var. Kimisi tuhaf gelecek kimisine ise hak vereceksiniz.

Kaynak: Sercan Tezcanoğlu / tv100

1. Bir Alman güneş görünce ne yapıyorsa bırakıp güneşlenir

Almanya soğuk bir ülke, güneş her zaman yüzünü göstermiyor. Ancak bir şekilde güneş bulutların arasından sıyrılmayı başarır da yüzünü gösterirse Almanlar bir anda bütün işlerini bırakıp güneşin karşısına geçiyor. Bu davranışın nedeni vücudun D vitamin ihtiyacı. Güneşli günler seyrek olduğu için Almanlar bu fırsatı kaçırmayıp hemen güneşlenme moduna geçiyor.

2. Almanlar parkta sere serpe uzanır

Akdeniz ülkelerinde parklarda genelde spor yapanları, çocuklarını gezdiren anne babaları ya da hayvanlarıyla oyun oynayan vatandaşları görürsünüz. Almanya'da da bunları yapanlar olmakla beraber parklarda diğer ülkelere göre farklı sayılabilecek manzaralar da mevcut. Almanya'da parklarda bikinisini giyen sere serpe uzanıp güneşlenmeyi tercih edenler ağırlıkta. Plajlara has bu özellik Almanya'da parklar için de geçerli. Üstelik bazıları üzerine hiçbir şey giymemeyi de tercih edebiliyor.


3. Almanlar kredi kartı kullanmaz

Türkiye'de hemen hemen herkesin kredi kartı var. Üstelik cüzdanlar çok sayıda kredi kartına ev sahipliği yapıyor. Almanya'da bu iş öyle olmuyor. Almanlar en az kredi kartı sahibi olan milletler arasında. Para konusunda çok temkinli olan Almanlar, kredi kartını "bankadan kredi kullanmak"tan farkı olmadığını biliyor ve aşırı kart kullanımının finansal stabilitelerini bozacağından endişe ediyor. Bu nedenle de çoğu kredi kartlarından uzak duruyor.

4. Almanlar nakit öder

Yine ekonomik nedenlerle Almanya'da insanlar kredi kartı almadıkları gibi alışverişlerinde ödemeyi tek seferde peşin yapmayı tercih ediyorlar.