Saha komutanı öldürülmüştü! Hizbullah'tan misilleme dalgası geldi! İsrail'e en büyük saldırılardan biri gerçekleşti!

7 Ekim 2022'den beri Gazze'ye bomba yağdıran İsrail on binlerce Filistinliyi katletmeye devam ediyor. Aynı zamanda İsrail Lübnan'daki Hizbullah ile de savaşıyor. İsrail'in Lübnan'ın güneyindeki bir evde Hizbullah komutanı Talip Abdullah ve yanındakileri öldürmesi üzerine beklenen misilleme gerçekleşti. Hizbullah, bugüne kadarki en büyük saldırılardan birini gerçekleştirdi ve İsrail'in kuzeyine farklı saatlerde toplam 160 füze atıldı.

Saha komutanı öldürülmüştü! Hizbullah'tan misilleme dalgası geldi! İsrail'e en büyük saldırılardan biri gerçekleşti!

Hizbullah, İsrail'in kuzey bölgelerine yönelik düzenlediği saldırılar hakkında açıklama yaptı.

Açıklamada, İsrail'in sınır hattında yer alan Ramsa ve Ruveysa Kurun askeri mevziisi ile Sasa yerleşim biriminde yer alan Blasan adındaki askeri endüstri tesisinin güdümlü füzeyle hedef alındığı kaydedildi.

7 EKİM'DEN BU YANA BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ

Hizbullah saha komutanı Talib Sami Abdullah'ın İsrail'in Lübnan'ın güneyindeki Cuvaya beldesine düzenlediği hava saldırısında öldürülmesine misilleme olarak, İsrail'in Ayn Zeitim ve Yukarı Celile bölgesindeki Amad askeri üssüne katyuşa füzeleriyle saldırı gerçekleştirildiği belirtildi.

Ayrıca, İsrail'e ait kuzeyde yer alan hava kontrol birimi ve hava operasyon dairesinin yer aldığıu Meron üssünün de katyuşa füzesi ve topçu atışlarıyla vurulduğu aktarıldı.

HİZBULLAH'IN SAHA KOMUTANI ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ 

Söz konusu füze saldırıları, İsrail’in Lübnan'ın güneyine yönelik düzenlediği hava saldırısında Hizbullah’ın saha komutanı Talib Sami Abdullah’ın öldürülmesinden sonra geldi.

 

İSRAİL ORDUSUNDAN SALDIRI AÇIKLAMASI

İsrail ordusundan Hizbullah'ın saldırıları hakkında iki ayrı açıklama yapıldı.

Açıklamada, Lübnan topraklarından İsrail'e ilk etapta 90 füze ve ardından yaklaşık 70 füze fırlatıldığı kaydedildi.Düşen füzeler nedeniyle bazı bölgelerde yangın çıktığı belirtildi.

İSRAİL KARŞI SALDIRIYA GEÇTİ

Hizbullah'ın saldırısına misilleme olara İsrail savaş uçaklarının Lübnan'ın Yarun beldesine hava saldırısı düzenlediği kaydedildi.

Öte yandan Lübnan resmi haber ajansı NNA, İsrail ordusunun Lübnan'ın sınır hattında yer alan Yarun'un yanı sıra Teyr Harfa, Marun Ras, Hanin beldelerinin etrafını vurduğunu duyurdu.