Yeniden yargılanan Ahmet Kural'a 5 yıl istendi

Şarkıcı Sıla Gençoğlu ile yaşadığı ilişkide darp iddiasıyla mahkemelik olan ve yeniden yargılanmasına karar verilen Ahmet Kural için mütalaa açıklandı.

Yeniden yargılanan Ahmet Kural'a 5 yıl istendi

Şarkıcı Sıla Gençoğlu'nu darp ettiği gerekçesiyle verilen hapis cezasının bozulmasının ardından yeniden yargılanan oyuncu Ahmet Kural hakkında savcılık, mütalaasını açıkladı ve Kural'ın 'basit yaralama, tehdit ve hakaret' suçlarından 1 yıl 1 aydan 5 yıla kadar hapsini talep etti.

Oyuncu Ahmet Kural, 2018 yılında şarkıcı Sıla Gençoğlu'nu darbettiği gerekçesiyle İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından yapılan yargılama sonucu ‘hakaret', ‘yaralama' ve ‘tehdit' suçlarından toplamda 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.

Yerel mahkemenin kararının ardından dosya İstinaf Mahkemesi’ne taşındı. Dosya üzerindeki incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi, dosyanın basit yargılama usulü yönünden yeniden değerlendirilmesinde zorunluluk bulunduğunu değerlendirerek kararı bozmuştu.

İstinafın bozma ilamından sonra şarkıcı Sıla Gençoğlu'nu darbettiği gerekçesiyle oyuncu Ahmet Kural, bugün İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yeniden yargılandı.